Elon Musk urobil včera večer niečo, čo teraz zrejme ľutuje. Ľudí nechal na svojej sociálnej sieti hlasovať o tom, či chcú, aby sa vzdal vedenia Twitteru. Tí rozhodli tak, ako to zrejme nečakal. Sám naznačil, že to môže znamenať jeho definitívny koniec vo vedení spoločnosti, keďže sa plánuje riadiť výsledkami ankety. Téme sa venoval portál CNN.

Reklama: Na Ecophone kúpite iPhone za fantastickú cenu s 24 mesačnou zárukou a dopravou ZADARMO. Zariadenia majú k dispozícii aj nabíjací adaptér ako bonus. 

Jeden z najbohatších mužov na svete je známy tým, že miluje hlasovania. V tomto prípade však zrejme očakával celkom iný výsledok, nakoľko až 57,5 % zúčastnených uviedlo, že by mal ako riaditeľ Twitteru skončiť a proti bolo 42,5 %. To nie je zanedbateľný rozdiel.

Twitter anketa
Zdroj: Twitter / Elon Musk

Musk v niekoľkých ďalších príspevkov zdôraznil, že to s odchodom myslí vážne, no taktiež sa nezabudol používateľom povyhrážať, že budúcnosť sociálnej siete je v prípade jeho odstúpenia vo vážnom ohrození. Bližšie detaily však nešpecifikoval.

„Ako sa hovorí, dávaj si pozor na to, čo si praješ, lebo sa ti to môže splniť,“ napísal Musk na Twitteri, za ktorý koncom októbra zaplatil šialených 44 miliárd dolárov. Počas uplynulých dvoch mesiacov však stihol narobiť toľko kontroverzných rozhodnutí, že sa vám z toho zatočí hlava.

Spomeňme napríklad to, že Elon Musk prepustil takmer polovicu pôvodných zamestnancov Twitteru či z niektorých kancelárií a rokovacích miestnostiach nechal spraviť spálne pre ľudí, ktorí nestíhajú kvôli nakopenej práci cestovať domov.

Twitter prišiel kvôli Muskovi o miliardy dolárov

Elon Musk Twitter spálne
Zdroj: 9to5mac / EÚ / Unsplash / Isabella and Zsa Fischer

Elon Musk sa tiež postaral o pomerne kontroverzné zmeny, ktoré sa týkajú slobody prejavu na sociálnej sieti a taktiež prepustil rad odborníkov proti nenávistným prejavom a samovraždám. Odôvodnil to tým, že pre Twitter nie je prínosná.

Toto vyčíňanie si však všimli aj mnohé spoločnosti či reklamné agentúry, ktoré sa rozhodli na Twitteri vôbec nepropagovať svoje služby a produkty. A keďže je sociálna sieť vo veľkom závislá na reklamách, môže to mať pre ňu devastačné následky. Dokonca aj Musk naznačil, že Twtitter môže v budúcnosti zbankrotovať.

Nový generálny riaditeľ sa ale aj tak nevzdal a peniaze na prevádzku sociálnej siete sa snaží získať od používateľov vďaka zmodernizovanému predplatnému Twitter Blue. Dokonca si tým kopol aj do spoločnosti Apple a jej vysokých poplatkov v App Store, keďže stanovil nové pravidlo, že pokiaľ si Twitter Blue aktivujete cez platformu od Apple, zaplatíte za ňu o 30 % viac ako priamo na stránke.

Prečítajte si tiež  Získajte Windows 10 len za 6 €. Lacnejšie to ešte nebolo!

Uvidíme, ako sa bude situácia vyvíjať aj naďalej. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy. Mal by Elon Musk odstúpiť alebo nie?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -