HomePod bol predstavený ešte počas minuloročnej vývojárskej konferencie WWDC17 avšak Apple ho zaradilo do predaja až začiatkom tohto roka. Problémom ale ostáva fakt, že ku nám sa tento produkt dostane až niekedy koncom tohto, prípadne začiatkom toho budúceho roka. Nájdu sa fanúšikovia, ktorí urobia pre HomePod všetko. Na Bazoši už existuje možnosť, ako sa dá u nás.

HomePod na bazoši

Bazoš biznis je eľmi dobre známy. Často krát sa tu stretávame napríklad s tým, že tesne po tom, ako sa začnú predávať iPhony vo svete (zvyčajne o dva týždne skôr ako u nás) tu máme špekulantov, ktorím sa tieto zariadenia podarilo nakúpiť a teraz ich vo veľkom predávajú. Samozrejme, museli ich nakúpiť za plnú “Applovskú” cenu, no predaje sa blížia aj násobným čiastkam. Môže za to fakt, že o tento produkt je v danej chvíli obrovský záujem a preto často niekto tieto predražené kúsky naozaj kúpy. Tak či onak, posuňme sa ďalej, k novému HomePodu od Apple. Reproduktor, ktorý je v podstate domácim asistentom žiaril po prvý krát ešte na WWDC17 a do predaja prišiel až začiatkom tohto roka.

- Reklama -

Problémom je ale v tomto prípade to, že sa dostal v podstate len na najdôležitejšie trhy a tak ani zďaleka nie na Slovensko či do inej susednej krajiny. Hoci je to zaujímavá vecička, nemyslíme si, že sa o ňu idú ľudia potrhať a už vôbec nie Slováci, ktorí majú vzhľadom na nedostupnosť o tomto zariadení omnoho menší prehľad. Tak či onak, niekto tomuto predsa len verí a rozhodol sa ponúknuť nový HomePod na bazoši. Ak si teda nesporný fanúšik Applu, túto ponuku by si teoreticky mohol využiť. Hoci to vyzerá lákavo, mať doma produkt, ktorý zaručene ešte dlho nebude mať žiaden tvoj sused ani kamarát, má to jednu chybu.

Cena

Pokiaľ sa pozrieme na cenu, za ktorú sa HomePod predáva vo svete a za ktorú ho predáva Ivan, zistíme, že je poriadne prestrelená. Hoci je pravda, že niečo podobné je u nás momentálne v podstate nemožné zohnať, bavíme sa skoro o 100% prirážke. Normálne sa totižto HomePod ponúka (podľa anglického Apple Store) za 319 libier (v prepočte približne 359€). Znamená to teda, že v Anglicku za podobnú cenovku kúpiš skoro 2 tieto zariadenia. Prednedávnom sa ale objavil ďalší inzerát, ten pochádza z Bratislavy. Majiteľ zaň pýta ešte viac, 649€. Vieme, že doviesť sem jeden HomePod asi nie je zadarmo ale ak si mal zálusk na ktorýkoľvek, budeme radšej, ak budeš dopredu uvedomelí o jeho nákupnej cene aby si sa nepopálil a o pol roka nekúpil na Slovensku taký istý s polovičnou “zľavou”.

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here