Spoločnosť Apple už ohlásila dátum konania vývojárskej konferencie WWDC 2022, ktorá sa uskutoční 6. júna a trvať bude až do 10. júna. Práve v prvý deň sa bude konať aj event, v rámci ktorého uvidíme nové operačné systémy a možno aj hardvérové produkty. No a nie je žiadnym tajomstvom, že práve iOS 16 bude jedným z najočakávanejších vylepšení.

Technologický gigant v priebehu minulého roka neurobil žiadne zásadné zmeny v iOS 15 a tak systému v podstate len doplnil niekoľko drobných funkcií a možností, ktoré chýbali jeho predchodcovi. Každopádne, v roku 2022 to má Apple stále vo svojich rukách a môže nám predstaviť väčšiu zmenu, ktorá bude zohľadňovať aktuálne trendy.

Z nášho pohľadu je dobré, že Apple prichádza so zásadnými zmenami pomaly a postupne. iOS je predsa len komplexný operačný systém, ktorý ľudia milujú vďaka jeho jednoduchosti. Akákoľvek väčšia zmena môže spôsobiť značnú kritiku a tomu sa v Cupertine snažia vyvarovať.

Odvážna zmena iOS 16 v podaní šikovného dizajnéra 

Zdroj: NexPit.com

Dizajnér Andrea Copellino sa ale rozhodol prejaviť trochu odvahy a svojmu publiku zdieľal svoj vlastný koncept toho, ako by mohol vyzerať iOS 16. Vo videu na konci článku uvidíte rôzne riešenia jednotlivých funkcií a obrazoviek, pričom niektoré sa vám budú páčiť viac a iné zase menej.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Ešte upozorníme, že celé video je v angličtine, takže pokiaľ máte problém s cudzím jazykom, vyskúšajte automaticky generované titulky. Nie je to síce stopercentné riešenie, no do veľkej miery funguje.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.