Ak hovoríme o bežnej spotrebnej elektronike, produkty od Apple patria medzi najdrahšie ale aj najrozšírenejšie na trhu. Niet divu, že v Číne skúšajú napodobniť úspech pomocou prvotriednych plagiátov. Čo nás ale prekvapilo je, že kópie vznikajú ešte skôr než originály. Platí to aj pri AirPods 3.

Ako informuje známy twitter účet DuanRui, ktorý nám na dennej báze sprostredkováva informácie od leakerov z čínskej sociálnej siete Weibo, na trhu sa objavuje stále viac fejkových AirPods 3 so zatiaľ nepredstaveným dizajnom. Zariadenie pôsobí, ako by ho vyprodukovala priamo spoločnosť Apple, no v skutočnosti s ňou nemá nič spoločné.

Za 12,5€…

Čínski predajcovia ponúkajú bezdrôtové slúchadlá veľmi lacno a ich obstarávacia cena môže byť dokonca nižšia ako 15$ (12,5€). Produkt má samozrejme vlastný akumulátor s niekoľkohodinovou výdržou, možnosť spárovania s iPhonom prostredníctvom animácie a ďalšie benefity.

Aj keď na prvý pohľad vyzerá dôveryhodne, v skutočnosti zvyčajne doplatí na schopnosti alebo spoľahlivosť. Čínske napodobeniny AirPods mávajú problémy s pripojením, výdržou batérie, príliš rýchlym vybíjaním jedného zo slúchadiel atď…

Pokiaľ si ich zaobstaráte, existuje vysoká pravdepodobnosť, že po relatívne krátkej dobe začnete zháňať nové. Originálne zariadenie je omnoho trvácnejšie, no zároveň aj cca 10x drahšie. Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Prečítajte si tiež  Apple nám v roku 2024 predstaví nové AirPods: Na toto všetko sa môžeme tešiť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtwitter
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.