Nie je žiadnou novinkou, že v Číne dokážu napodobniť aj to, čo zatiaľ neexistuje. Technologický gigant z Cupertine má dlhodobé problémy s falzifikátmi, ktoré kolujú po celom svete a veľakrát sú tak kvalitne spracované, že sa nedajú odhaliť pri kontrolách.

V poslednej dobe sa začalo vo veľkom hovoriť o príchode slúchadiel AirPods 3. Niektorí leakeri boli dokonca presvedčení, že toto zariadenie uvidíme už v prvej polovici roka 2021, no podľa početných zvestí sa podobné prekvapenie konať nebude. Medzičasom sa už ale na internete objavili desiatky fotiek, ktoré bezdrôtové slúchadlá ukazujú v plnej kráse.

No a hoci sme na ne čiastočne naleteli aj my v redakcii, dnes sa ukázalo, že v skutočnosti zachytávajú falošné výrobky (hoci pôsobia tak, ako by ich produkovalo priamo Apple).

Dizajn by mal sedieť

Aj keď zatiaľ nikto presne nevie, ako budú AirPods 3 vo finále vyzerať, početné množstvo únikov (aj z minulého roka) napovedá, že sa budú inšpirovať drahším modelom AirPods Pro. Apple v skratke prepracuje ich tvar a vylepší technológie.

Do ponuky sa žiaľ zrejme nedostanú silikónové špunty do uší, ktoré sú dnes výsadou len prémiovej verzie s aktívnou redukciou okolitých zvukov. Dobrou správou ale ostáva, že AirPods 3 môžu priniesť aspoň transparentný posluch, ktorý je medzi používateľmi veľmi populárny.

Ak vám teda bude niekto ponúkať „nové“ AirPods 3, ktoré ešte neboli ani vybalené z krabice, nedajte sa nachytať. Falošné čínske kópie sa svojim spracovaním a kvalitou nemôžu porovnávať s originálom od Apple.

Pokiaľ ste sa už stretli s podobným produktom, dajte nám o tom vedieť do komentára. Budeme radi za všetky vaše postrehy a reakcie!

Prečítajte si tiež  Apple práve vydalo iPadOS 14.4 pre všetky podporované iPady
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTwitter
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.