Apple Pencil 3. generácie

Steve Jobs si pôvodne nevedel predstaviť, že by jeho firma vyrábala stylus pre akékoľvek iOS zariadenie. Ako ale išiel čas, kompetentní zistili, že tento doplnok by mohol byť vhodný napríklad pre iPady s veľkým displejom. V roku 2015 prišla prvá generácia Apple Pencil a dočkala sa úspechu.

S postupným zlepšovaním technológii ju ale bolo potrebné modernizovať, čoho sme sa dočkali v roku 2018 s príchodom nového iPadu Pro. Apple Pencil 2 dostala okrem drobných vizuálnych zmien aj nový matný povrch, bezdrôtové nabíjanie a magnet pre pripnutie na bočné šasi tabletu.

Hoci sa doposiaľ vo veľkom nehovorilo o nástupcovi, dnes sa na internete objavili správy, ktoré to minimálne naznačujú. Technologický gigant by mohol už o pár týždňov ukázať Apple Pencil 3. generácie, ktorá dostane nové schopnosti a tak isto lesklý povrch rovnako, ako jej prvá generácia.

V súčasnosti ešte nedokážeme na 100% predpovedať, o aké schopnosti sa má jednať v praxi. Dávnejšie sa ale šepkalo (naznačili to aj patenty), že Apple môže do ceruzky pridať napríklad haptickú odozvu, ktorú poznáme z iPhonu alebo hodiniek Apple Watch. Používanie by bolo v takomto prípade dosť zaujímavé.

Stanovisko redakcie svetapple.sk

Každý kto má skúsenosti s ceruzkou Apple Pencil vie, že funguje výborne. Pochopiteľne má svoje rezervy, avšak bavíme sa o produkte, ktorý nie je určený len pre profesionálov ale pre celé spektrum spotrebiteľov.

O ďalšej generácii je zatiaľ pomerne málo informácií, a tak dnes nedokážeme s určitosťou povedať, do akej miery je pravdepodobný jej príchod – z nášho pohľadu však nie je úplne nutný, respektíve potrebný, nakoľko Apple Pencil 2 je stále atraktívne zariadenie.

Hoci zahraničné médiá považujú dnešných únik za legitímny, my sme si overili presnosť tvrdení jeho autora so psedonymom MR.WHITE a zistili sme, že pri posledných 5 únikoch mal iba dvakrát pravdu. To pochopiteľne znižuje naše očakávania na predstavenie novej Apple Pencil.

Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtwitter
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.