Ako sme ťa už informovali ráno, Apple vydalo verejú beta verziu operačného systému iOS 11 a ty si ju môžeš ako medzi prvými na svete vyskúšať. Problém ale môže byť vôbec túto betu nainštalovať. Nie, že by to bolo náročné ale ak si to nikdy nerobil, nemusíš to vedieť a my tomu rozumieme. Preto ti prinášame jednoduchý a prehľadný návod, ktorý ti pomôže beta verziu nainštalovať. 

iOS 11 public beta

Poďme si teda veľmi stručne povedať, ako prvú verejnú beta verziu tohto operačného systému nainštalovať. Nie je to až také komplikované a ak budeš postupovať krok po kroku, určite to zvládneš bez akýchkoľvek problémov a otázok aj ty. Poďme teda na to! Ešte pred celým procesom si musíš svoj iPhone zálohovať. Dôležité, keby niečo nevyšlo aby si nestratil dáta. Je to celkom logické. Bez zálohy sa do toho celého určite nepúšťaj!

 1. Na počítači otvor iTunes.
 2. Pripoj svoj iPhone, iPad alebo iPod Touch (cez kábel).
 3. V iTunes nájdi svoje zariadenie a vyber možnosť Zálohovať.

Dobre, teraz už máme telefón zálohovaný a môžeme pokračovať ďalej prvý krok bol veľmi jednoduchý, k inštalácií toho ale potrebuješ urobiť ešte ďaleko viac. Musíš sa zapísať do testovacieho programu. V zásade nejde o nič zložité. Na svojom iPhone, iPade alebo iPod Touch teda otvor tento link.

 1. Pre začiatok registrácie klikni na Sign UP.
 2. Na registráciu do programu použi svoje Apple ID.
 3. Pokračujeme potvrdením súhlasu s podmienkami.
 4. Teraz klikni na záložku iOS.
 5. Vyber možnosť Enroll your iOS device.
 6. Pokračuj stlačením Download profile.
 7. Teraz by si mal byť presmerovaný do nastavení.
 8. Pokračuj potvrdením Inštalovať.
 9. Teraz klikni na Reštart .
 10. Po reštartovaní zariadenia otvor Nastavenia pokračuj do Všeobecné a Aktualizácie softvéru (pár sekúnd musíš počkať, nech ti vyhľadá aktualizáciu).
 11. Potvrď Stiahnuť.
 12. Po stiahnutí Inštalovať.
 13. Potvrď podmienky.
 14. Po stiahnutí potvrď okamžitú inštaláciu.

A je to! Nebolo to také ťažké však? Pre istotu však pridávame ešte jedno video, ktoré síce nie je v našom jazyku ale podľa toho, čo sa na obrazovke deje by si mal všetko hravo pochopiť. Pokiaľ budeš mať so systémom nejaké problémy, nemusíš sa ničoho obávať, je normálne, že beta verzie nefungujú úplne 100%, veď nie sú oficiálne a obsahujú plno chýb. Všetko sa však s novými verziami bude zlepšovať.

 

Prečítajte si tiež  Pozrite sa ako budú vyzerať nové obaly pre iPhone 13
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.