Apple minulý rok prekonalo s predajmi AirPods všetky očakávania. Výsledok? Miliónové čísla a hlavne používatelia, ktorí majú teraz doma nespočetné množstvo nevyužitých EarPods (ktoré dostali napríklad k iPhonu). Čo robiť s týmito káblovými slúchadlami? Vyrobte si napríklad náušnice!

Náušnice z EarPods? Dnes je predsa v móde všetko možné.

Módny priemysel v súčasnosti obsahuje trendy, ktorým popravde nerozumieme. A možno je to dobré. Na internete sa objavila ponuka od umelkyne, ktorá sa rozhodla kreatívnym spôsobom premeniť staré EarPods od Apple na náušnice.

V roku 2020 už vládnu svetu bezdrôtové slúchadlá. Zamotané kábliky nechce predsa riešiť vôbec nikto. Prečo si ich teda nepripomenúť „elegantným“ módnym doplnkom?

EarPods vo všeobecnosti nie sú zlé zariadenie. Hrajú pomerne obstojne. Apple ich predstavilo po boku iPhonu 5 ešte v roku 2012. Odvtedy až dodnes nájdeme tieto slúchadlá v balení nových iPhonov. Od roku 2016 majú navyše Lightning koncovku, pretože Apple v iPhone 7 odstránilo 3,5mm Jack. Dosť nepraktické. Možno aj preto ľudia vo veľkom nakupujú AirPods, aby sa zbavili nutnosti používania redukcie a káblov. Bol to múdry krok.

Čo však s miliónmi EarPods, ktoré nikdy neboli a pravdepodobne ani nikdy nebudú použité? Ak máte trochu talentu, vezmite ich, odstrihnite s kúskom kábla, ktorý zamotajte, pripnite a hotovo. Máte fantastické náušnice.

Náušnice z EarPods? Dnes je predsa v móde všetko možné.
Náušnice z EarPods? Dnes je predsa v móde všetko možné.

S týmto nápadom prišla umelkyňa Aleia, ktorá má na svojom Instagrame viac ako 200 tisíc sledovateľov. Zaujímavé je na tom celom to, že si ich môžete dokonca aj zakúpiť. Cena internetovej stránke Beefsworld je stanovená na úrovni 40$ (36€). To veru nie je málo, pokiaľ si ich viete urobiť aj sami. Ako návod vám môžu poslúžiť fotografie, ktoré ukazujú, ako presne vyzerajú.

Na záver ešte radi podotkneme, že si nemyslíme, že sa v tomto prípade jedná o skutočné EarPods ale len čínsku kópiu (vzhľadom na účel je to aj tak jedno). Cena originálu je 29,95$ (Apple Store), takže by sa to príliš neoplatilo. Cena plagiátu stojí od 5-10$… Čo hovoríte na tento nápad, idete do toho?

https://www.instagram.com/p/B5dtt91ndIQ/?utm_source=ig_web_copy_link
Prečítajte si tiež  Apple vydal iOS 8 Beta 2!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.