Na svete sa pohybuje skutočne veľa ľudí, ktorí keď vidia akúkoľvek príležitosť neprávom sa obohatiť, využijú ju. Každý sme už zažili pocit, kedy nám niečo zmizlo a určite sme to nestratili. Nekradnite Apple HomePod, ktorý je len tak niekde položený. Lúpež vás môže ešte nemylo prekvapiť.  

Nekradnite Apple HomePod, ktorý vám nepatrí.

Istý youtuber, Mark Rober, si povedal, že treba raz a navždy ukázať, ako prebieha kráďež čohokoľvek, čo je voľne prístupné na ulici a má to väčšiu hodnotu. Ideálnym produktom je Apple HomePod, teda inteligentný reproduktor, ktorý síce nestojí tisíce eur, ale o nejakej stovke sa tu už určite hovoriť dá. Človek by možno ani nečakal, koľko ľudí si z chodníka všimne bielu Apple krabicu a koľko z nich sa ju odváži odcudziť. Dokonca tu bol aj šofér auta, ktorý sa viezol okolo, no zbadal, že prišla jeho príležitosť. Všetkým záujemcom v podstate pár minút po krádeži vyslal jasný odkaz „Nekradnite Apple HomePod, ktorý vám nepatrí“.

Nekradnite Apple HomePod. V krabici môže byť prekvapenie - svetapple.sk
Nekradnite Apple HomePod. V krabici môže byť prekvapenie – svetapple.sk

Rafinovaný spôsob

Samozrejme, reproduktor po rozbalení nezačal hovoriť a odkaz neprehral. Mark si dal tú námahu, že vytvoril krabicu, v ktorej sa nachádzala v podstate bomba. Tá po výbuchu nezanechala žiadne škody ale rozprášila množstvo trblietok, ktoré ľudí prekvapili a určite nepotešili, keď ich napríklad z interiéru auta následne museli odstrániť. To ale nebolo všetko. Spolu s trblietkami sa spustil aj osviežovač vzduchu, ktorý nič voňavé nevypúšťal, takže ľudia krabicu rovno chytili a vyhodili ako prišlo.

Mark ale do krabice zakomponoval aj sériu kamier z mobilných telefónov a taktiež sledovacie zariadenie. Po celý čas teda presne vedel, kde sa jeho HomePod nachádza a následne sa mohol spolu s nami podeliť o autentické reakcie prekvapených zlodejov. Nekradnite Apple HomePod z pred dverí teda nie je konečným poučením. Nekradnite nič, čo vám nepatrí. Môže sa vám to veľmi rýchlo a ľahko vypomstiť napríklad takým spôsobom akým to vymyslel Mark. My mu za jeho nápad dávame obrovský palec hore.

zdroj: 9to5mac.com

Prečítajte si tiež  iPhone 11 Pro vs. prázdny Londýn. Pozrite si sériu nádherných záberov.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.