Apple vymazalo 39 000 hier z čínskeho App Store

Ako píše známa agentúra Reuters, technologický gigant musel zakročiť na jednom z najväčších trhov, kde ponúka svoje softvérové služby. Čína má prísne zákony, ktorých porušenie predstavuje vysoké sankcie. Aj preto Apple vymazalo viac ako 39 000 hier z obchodu App Store. Dôvodom boli chýbajúce licencie.

Správa, ktorá cituje údaje od výskumnej spoločnosti Qimai poznamenáva, že medzi tieto tituly patril aj Assassin’s Creed Identity či NBA 2K20 od Ubisoftu. Celú čistku prežilo len 74 z 1500 najlepších platených hier. To je vskutku šialený údaj.

- Reklama -

Aby toho nebolo málo, okrem 39 000 hier bolo vymazaných aj viac ako 46 000 iných aplikácií. Technologický gigant poskytol vývojárom vo februári 2020 konečný termín, stanovený na 30. júna, pre vybavenie potrebných licencii. Dátum bol predĺžený na 31. decembra s tým, že sa už v júli zmrazili aktualizácie pre tisíce hier a apiek.

Len tak pre zaujímavosť, aj v auguste 2020 prebehla podobná čistka, kedy z čínskeho App Store zmizlo zhruba 30 000 apiek. Druhé kolo bolo ale oveľa výraznejšie.

Spoločnosť Apple samozrejme dôrazne varovala vývojárov a pohrozila im odstránením. Tí však k veci nepristupovali zodpovedne, prípadne sa im nepodarilo vybaviť potrebné licencie, pochádzajúce zo stále narastajúceho vládneho nátlaku na technologického giganta.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJreuters
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.