Apple chce preniesť výrobu z Číny do Vietnamu

Nasledujúce informácie zverejnila agentúra Reuters. Apple vraj požiadalo svojho hlavného dodávateľa (Foxconn), aby presunul časť výroby z Číny do Vietnamu. Týkať sa to má hlavne počítačov MacBook a tabletov iPad.

Za všetkým stojí stúpajúce napätie medzi USA a Čínou, ktoré môže mať priamy dopad na technologickú spoločnosť (a jej financie). V Apple to pocítili ešte počas minulého roka a tak robia všetko preto, aby sa to neopakovalo.

Foxconn už teraz stavia montážne haly vo vietnamskej provincii Bac Giang, na severovýchode krajiny. Práve v týchto miestach by sa mohli konštruovať nové zariadenia. To, v akom množstve sa sem premiestni výroba iPadu a Macov zatiaľ nie je jasné. Určite sa ale nebude jednať o zanedbateľné čísla.

Čo sa týka kvality výroby, v tomto smere sa nemusíme ničoho obávať. Apple už dlhšie diverzifikuje dodávateľov, aby sa vyhlo prípadným politickým problémom a tiež aby si zlepšilo vyjednávaciu pozíciu. Dnes sa vo Vietname montujú napríklad AirPods alebo AirPods Pro. Pravdepodobne ste o tom ani nevedeli.

Táto krajina sa v poslednej dobe stáva významným výrobným a montážnym centrom pre viacero technologických spoločností. Konkurenčný Samsung tu produkuje cca polovicu svojich smartfónov. Kto vie, možno tu raz bude vznikať aj najnovší iPhone.

Prečítajte si tiež  Porovnanie videa: iPhone 12 Pro Max vs Samsung S21 Ultra vs OnePlus 8 Pro vs Google Pixel 5
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.