Čínsky gigant len prednedávnom odhalil svoju novú streamovaciu službu Huawei Music, ktorá ide po krku Spotify a Apple Music. Zdá sa, že vo svojom útoku, na jablkovú spoločnosť pokračuje. Dnes sme sa dočkali novej karty. Áno, volá sa Huawei Card (rovnako ako Apple Card). Používatelia za ňu budú platiť ročné poplatky.

Nie len Huawei Music ale aj Huawei Card.

Dnes už nás nič neprekvapí a máme dokonca pocit, že pokiaľ s niečim príde spoločnosť Apple, čínska konkurencia sa rýchlo chytí a „inšpiruje“ po stránke dizajnu a názvu. Nová Huawei Card je elegantná, jednofarebná a volá sa podobne ako produkt od jablkovej spoločnosti.

Pokiaľ vás zaujímajú podrobnosti, karta má byť digitálne naviazaná na službu Huawe Pay (áno, zase podobný názov ako Apple Pay). Pre používateľov to znamená vysokú úroveň flexibility a pohodlné používanie. Vo fyzickej podobe má fungovať prostredníctvom UnionPay. Karta obsahuje samozrejme aj NFC pre bezkontaktné platby.

Nie len Huawei Music ale aj Huawei Card. Prečo? Lebo ju má aj Apple!

Pokiaľ si zaobstaráte Apple Card, dostanete ju zadarmo a takisto je aj vedenie účtu bez ďalších poplatkov. Naopak, za Huawei Card bude treba platiť každý rok. Počas prvých 12 mesiacov používania to výrobca „zatiahne“ za vás. Výhodou má byť aj to, že ak splníte určitú mieru transakcii, karta bude takisto úplne zadarmo. Majitelia budú mať k dispozícii rôzne bonusy či populárne cashback programy.

Čo sa týka ochrany osobných údajov, tak k tomu vraj čínsky gigant pristupuje s maximálnou vážnosťou. To isté sa vzťahuje aj na službu Huawei Pay. Pre niekoho môže byť ťažké tomu uveriť, vzhľadom na nedávne špionážne škandály, ktorými si firma prešla.

Odhaduje sa, že ročné prevody cez Huawei Card budú predstavovať asi 27 biliónov dolárov. No a hoci vieme o tomto produkte pomerne veľa, stále nikto z kompetentných neprezradil, kedy bude karta dostupná. Sme na ňu veľmi zvedaví!

Nie len Huawei Music ale aj Huawei Card. Prečo? Lebo ju má aj Apple!
Nie len Huawei Music ale aj Huawei Card. Prečo? Lebo ju má aj Apple!
Prečítajte si tiež  Pozrite sa ako vyzerá falošný iPhone 11.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.