Nad konferenciou WWDC 2020 doteraz viselo mnoho otáznikov. Spoločnosť Apple pravdepodobne čakala na to, ako sa vyvinie celá situácia okolo koronavírusu. Akonáhle sa ale začal rozširovať po celom svete, v Cupertine museli pristúpiť na nekompromisné opatrenie. WWDC 2020 bude prebiehať online. Príde skôr ako zvyčajne.

Poznáme dátum WWDC 2020. Bude sa konať online.

Ako sa tak zdá, Apple urobilo presne to, čo sme aj v dávnejších článkoch očakávali. Zachovalo sa veľmi rozumne a rozhodlo organizovať WWDC 2020 spôsobom, akým sme to doteraz ešte nikdy nevideli. V poradí už 31. svetová vývojárska konferencia bude prebiehať kompletne celá online. Začiatok je naplánovaný na 1.6.2020.

Je už skoro tradíciou, že sa WWDC koná v McEnery Convention Center v San Jose v Kalifornii. Problém je ale, že práve táto oblasť má už dnes niekoľko desiatok prípadov ochorenia na COVID-19. Navyše dnes si nikto nedovolí predpokladať, ako bude celá táto situácia vyzerať za necelé 3 mesiace. Online konferencia bez divákov bude teda rozumným a hlavne bezpečným riešením.

V súčasnosti Apple pravdepodobne ešte celkom nevie, aký bude mať nový formát konferencie program. To, čo ale spoločnosť dnes prezradila je, že si tu nájde svoje každý vývojár, verejnosť ale aj tlač a to je dobre. Presnejšie detaily nám budú oznámené v následujúcich týždňoch. V Apple Parku teda práve v týchto chvíľach na WWDC 2020 intenzívne pracujú a chcú zabezpečiť, že aj keď bude iná ako doteraz, stále bude stáť za to.

My z redakcie očakávame, že sa tu dočkáme predstavenia hlavných operačných systémov tak, ako každý rok. Bude tu teda iOS 14, iPadOS 14, tvOS 14, watchOS 7 a v neposlednom rade aj macOS 10.16.

Čo sa týka hardvéru, tak tu si zatiaľ nie sme celkom istí. Všetko záleží na tom, čo nám Apple ponúkne koncom tohto mesiaca. 31. marca sa mala konať tiež konferencia (iPhone SE 2, iPad Pro 2020). Napokon ale novinky pribudnú len ako nový tovar, v obchode Apple Online Store a samozrejme ich bude sprevádzať nejaká tá tlačová správa ako aj video. Veľmi sa na to tešíme…

Je to oficiálne! Poznáme dátum WWDC 2020. Bude sa konať online.
Je to oficiálne! Poznáme dátum WWDC 2020. Bude sa konať online.
Prečítajte si tiež  Ježiško v iPhone: Užite si vianočný zvonček zadarmo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.