Vylepšiť MagSafe peňaženku o podporu funkcie Nájsť hodnotíme veľmi kladne. Práve pri nej sa môže celkom ľahko stať, že nám niekde vypadne alebo ju dokonca niekto ukradne. Problém je žiaľ v tom, že celý systém nefunguje správne.

Ako uvádzajú zahraničné média, niektorí používatelia nedokážu pripojiť svoju koženú peňaženku do aplikácie Nájsť a najčastejšie sa s tým stretávajú majitelia iPhonu 13 (ktorí ju však pravdepodobne v súčasnosti najviac nakupujú). Existujú ale prípady, kedy sa systém nedokázal prepojiť ani s minuloročným iPhonom 12.

- Reklama -

Chyba je teda softvérová a pravdepodobne súvisí s aktualizáciou iOS 15, takže sa bude dať v dohľadnej dobe opraviť.

Apple vie, ako problém vyriešiť 

Ak by sme mali chybu lepšie definovať, peňaženka by sa mala automaticky pripojiť ku vášmu zariadeniu po priložení na zadnú časť a následne vám ponúknuť možnosť spárovania s funkciou Find My. Ako sa však ukazuje, tento proces nefunguje správne a pripojenie sa nikdy nedokončí.

Technologický gigant sa ku celej veci medzičasom vyjadril a používateľom odporučil urobiť dve veci. V prvom rade môžu vymazať nastavenia siete, čo podľa všetkého pomáha, no nie úplne všetkým.

Ďalším krokom je spustenie DFU režimu a preinštalovanie operačného systému iOS 15. Hoci tento postup pomohol takmer každému, my vám ho určite neodporúčame.

Dôvod je ten, že práca s DFU režimom je relatívne náročná a Apple sľúbilo opravu v nadchádzajúcej aktualizácii systému. Najlepšie teda bude, ak trpezlivo počkáte.

Dajte nám vedieť do komentára, či ste sa už s týmto problémom stretli aj vy. Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -