Elektrické cigarety sú celkom trendy a nemusíš sa báť, Apple na trh s týmto výrobkom určite vstupovať nebude. Bola by to asi riadna bizarnosť, ale tak na druhú stranu, nikdy nehovor nikdy, pri Apple určite nie. Predsalen tu máme aj Apple Pencil, pričom sa sám Steve Jobs bil do pŕs, že stylus nikdy nebude súčasťou jeho produktov. Ako sa ale ukázalo, akosi je. Čo teda predstavuje zvláštny patent od Apple?

Podivný patent

Jedna strana hovorila o tom, že Apple ide urobiť revolúciu v elektrickom fajčení (asi si mysleli, že Apple bude predávať inteligentné elektrické cigarety, čo je dosť bizarné), druhí boli zase priklonení faktu, že nový patent môže Apple využívať v zdravotníckom priemysle, nakoľko práve sem sa veľa firiem na čele s tou jablkovou uberajú.

- Reklama -

Pravdu ale nemá ani jedna strana. Realita je taká, že nový podivný patent súvisí s výrobou polovodičov. Znamená to teda, že nám žiadne elektronické cigarety do budúcna nehrozia, aj keď…

Pokiaľ sa ma to človek pozrie z globálneho hľadiska, na svete fajčí niekoľko miliard ľudí a častokrát padne aj viac ako jedna krabička na osobu. Znamená to teda, že spotreba je naozaj vysoká a navyše je fajčenie zdraviu škodlivé. Apple sa chce o nás starať čo najviac, ako sa len dá a navyše chce aby sme boli zdraví a ekologickí.

Ak by predstavilo vlastnú verziu cigarety, ktorá by určite nebola lacná, mohlo by rozpútať obrovskú revolúciu v úplne odlišnom priemysle, s ktorým nemá vôbec nič spoločné. Navyše sa dá dobre zarobiť aj na náplniach do týchto cigariet. Inteligentná cigareta by napríklad mohla sledovať tvoju aktivitu, množstvo ktoré vydychuješ, čas či vplyv na tvoje zdravie.

Samozrejme je to len taká „konšpiračná“ teória, ale čo by sa stalo, keby Apple rýplo do úplne odveci biznisu so svojimi modernými technológiami? My si myslíme, že by to nemusela byť až taká hlúposť. Rozšírené pôsobisko znamená väčšie zisky a povedzme si na rovinu, čo iné v Apple chcú však? 🙂

 

Patent - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.