Ako píše zahraničný portál CNET, aukcia šľapiek Steva Jobsa, o ktorej sme informovali nedávno skončila so šťastným koncom. Nakoniec sa našiel záujemca, ktorý za ne zaplatil stovky tisíc dolárov.

V ponuke stálo „dlhodobo používané“ ale „nepoškodené“, vďaka čomu išlo o mimoriadne zaujímavú dražbu.

Hnedé semišové šľapky od spoločnosti Birkenstocks, ktoré nosil Steve Jobs v 70. a 80. rokoch minulého storočia odišli do sveta za šialených 218 tisíc dolárov. Pri aktuálnom kurze predstavuje táto čiastka asi 210 tisíc eur.

Ako uviedla ešte v nedeľu aukčná sieň Julien’s Auctions. Kupujúci, ktorý nebol identifikovaný vytvorili rekord v najvyššej cene, aká kedy bola zaplatená za pár šľapiek na aukcii.

Na šľapkách sa zachoval odtlačok chodila Steva Jobsa

Sandále Steva Jobsa
Zdroj: Julienslive Auctions

„Na korkovej a jutovej stielke sa zachoval odtlačok chodidla Steva Jobsa, ktorý sa vytvaroval po rokoch používania,“ uviedol aukčný dom v ponuke na svojej webovej stránke.

Očakávalo sa, že šľapky, ktoré pred vyhodením do smetí zachránil bývalý správca domu Steva Jobsa, sa vydražia za 60 000 až 80 000 dolárov, ale konečná predajná cena so sprievodným NFT bola až 218 750 dolárov.

Objavili sa aj na výstavách 

Sandále Steva Jobsa
Zdroj: Julienslive Auctions

Šľapky sa v priebehu rokov objavili na niekoľkých výstavách vrátane jednej, ktorú organizovala spoločnosť Birkenstock a na ktorej sa zúčastnila Chrisann Brennanová, bývalá Jobsova partnerka a matka jeho prvorodenej dcéry Lisy.

Šľapky boli súčasťou Jobsovej „uniformy“, povedala v roku 2018 počas rozhovoru pre nemecké vydanie časopisu Vogue.

Sandále Steva Jobsa
Zdroj: Julienslive Auctions

„Nikdy by neurobil ani nekúpil nič len preto, aby sa odlíšil od ostatných, jednoducho bol presvedčený o inteligencii a praktickosti tohto dizajnu a o pohodlí pri jeho nosení.“ – doplnila pre časopis.

Steve Jobs zomrel 5. októbra 2011 vo veku 56 rokov po dlhom boji s rakovinou pankreasu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here