Apple a hodnota 3 biliónov dolárov už v roku 2021

O nové informácie určené pre investorov sa postarali analytici Daviel Ives a Strecker Backe zo spoločnosti Wedbush. Dáta zdieľali zo známym magazínom Apple Insider. Vo svojej poznámke doslova napísali, že na základe aktuálnej „trajektórie predajov“ môže hodnota spoločnosti Apple prekonať hranicu 3 biliónov dolárov do konca roka 2021.

Aj keď existuje veľa dôvodov, pre ktoré je jablková spoločnosť v súčasnosti na vrchole, dvojica naznačuje, že za všetko môže masívny „supercyklus“ úspechu iPhonu 12. Toto zariadenie sa ešte stále nedostalo ku niektorým zákazníkom, ktorí si ho objednali v novembri 2020!

Ak pôjde všetko podľa plánu, Apple môže predať v roku 2021 okolo 240-250 miliónov iPhonov. Šlo by tak v podstate o prekonanie rekordu z roku 2015, kedy firma predala 231 miliónov iPhonov po uvedení úspešného iPhonu 6 a neskôr iPhonu 6S.

Jedná sa o zaujímavú informáciu, nakoľko analytici dlhodobo naznačovali, že éra enormného úspechu týchto zariadení je dávno preč. Ľudia sa však v čase pandémie rozhodli vymeniť „starý za nový“ a dlhodobo klesajúcu krivku úspešne zlomili.

Na záver len doplníme skutočnosť, podľa ktorej je iPhone 12 Pro Max (najdrahší model zo súčasnej ponuky s najvyššou predajnou maržou) najpredávanejším 5G smartfónov na americkom trhu. To len dokazuje fakt, že hodnota firmy bude v budúcnosti rásť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmakeuseof
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.