iPhone 12 Pro Max je extrémne populárny

O najnovšiu analýzu sa postarali spoločnosti Ookla a M Science, ktoré v spolupráci vytvorili rozsiahlu štúdiu, zameranú na popularitu jednotlivých 5G smartfónov v USA. Ako sa ukázalo, Apple v tomto rebríčku dominuje a okrem prvého miesta zastúpilo aj druhú a tretiu priečku.

Zákazníci evidentne preferujú zariadenia z Cupertina, nakoľko najväčší a najdrahší iPhone 12 Pro Max je podľa dát najobľúbenejší 5G smartfón v USA (v 49 z 50 štátov). V tomto bode treba zmieniť, že ešte stále trpí nedostatkom skladových zásob a tak sa ani zďaleka nedostal ku všetkým zákazníkom, ktorí si ho od polovice novembra 2020 objednali.

V štúdii sa dokopy nachádzalo 33 smartfónov s 5G, ktoré si dnes môžete zakúpiť na americkom trhu. Na druhom mieste sa nachádzal dostupnejší iPhone 12 a na treťom mieste iPhone 12 Pro. Štvrtú a piatu priečku obsadil Samsung Galaxy S20 Plus a Samsung Galaxy S21 Ultra.

Výsledky nie sú žiadnym veľkým prekvapením, nakoľko práve iPhone sám o sebe dlhodobo dominuje na domovskom trhu. Po tom, čo doň technici pridali aj podporu 5G sa hravo vyšplhal na popredné miesta v nových rebríčkoch, akým bol aj tento.

Na strane druhej, generácia dvanásť je sama o sebe veľmi vydarená a trochu nás zaskočilo, že ľudia preferujú práve najväčší a najdrahší model 12 Pro Max. Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy a ktorý iPhone 12 je z vášho pohľadu najlepší (pomer-cena-výkon). Budeme radi za všetky vaše názory a postrehy.

Prečítajte si tiež  Získajte Windows 10 alebo balíček Office až so 70 % zľavou v rámci Black Friday výpredaja
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.