Včera sme vás informovali, že „čínske Apple“ ako sa zvykne spoločnosť Xiaomi nazývať, predstavila nový tablet Mi Pad 5 s Mi Pad 5 Pro, pričom jeho názov nie je to jediné, čo si požičala od technologického giganta z Cupertina.

Zariadenie prináša aj takmer totožný dizajn s plochými hranami, edge-to-edge 120 Hz displej, výkonný procesor či senzor otlačkov prstov zabudovaný v uspávacom tlačidle. Áno, presne toto riešenie ukázala spoločnosť Apple poprvýkrát ešte v septembri 2020, keď ho predstavila spolu s iPadom Air 4. generácie.

Aby toho nebolo málo, Xiaomi ukázalo aj svoju vlastnú „Apple Pencil“, ktorá sa ku tabletu pripája rovnakým spôsobom za pomoci magnetov, ako to poznáme napríklad z iPadu Pro. Samozrejmosťou je potom bezdrôtové nabíjanie či informačná animácia v operačnom systéme.

Xiaomi Mi Pad 5 a Mi Pad 5 Pro zožal medzi svojimi obrovský úspech 

Bežný spotrebiteľ by si možno povedal, že to celé bude jedna veľká fraška. Na strane druhej, keď obrovská čínska spoločnosť skopíruje niečo, čo funguje po celom svete a ľudia to milujú, má to veľkú šancu na úspech. Špeciálne to platí vo chvíli, keď za špičkovú verziu pýta iba 385 $, čo v prepočte nie je ani 330 €.

Prečítajte si tiež  Xiaomi začalo predávať autíčko na ovládanie. Čínske Apple obohacuje portfólio produktov.

Dá sa teda predpokladať, že hlavne cenový faktor bol dôvodom, ktorý vyvolal obrovské nákupné šialenstvo. Xiaomi sa podarilo vypredať zásoby tabletu Mi Pad 5 a Mi Pad 5 Pro už za 5 minút od spustenia predaja.

Aby sme boli presnejší, dokopy šlo zhruba o 200 000 zariadení, pričom zásoby sú obmedzené kvôli pretrvávajúcej zdravotnej a technologickej kríze.

No a ak vás zaujíma, akú mali všetky tieto tablety odhadovanú hodnotu, analytici sa zhodujú, že pravdepodobne preskočila cifru 300 000 000 miliónov amerických dolárov, čo je v prepočte asi 255 000 000 €.

To vzhľadom na okolnosti nie je vôbec zlé. Samozrejme, na maržu spoločnosti Apple sa to zďaleka nechytá…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

1 komentár

  1. Chapem ze novinari asi nemaju velmi v laske matematiku, ale ako moze 200.000 zariadeni za 385 USD mat hodnotu 300 milionov dolarov??

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here