Čínsky výrobca spotrebnej elektroniky opäť potvrdil, že svoju inšpiráciu hľadá predovšetkým v produktoch od spoločnosti Apple. Xiaomi predstavilo tablet, ktorý sa podobá na iPad Pro nielen dizajnom a animáciami, ale dokonca aj názvom.

Aby sme to vysvetlili, tento čínsky výrobca predstavil Mi Pad 5 Pro s 11-palcovým displejom, ktorý ponúka obnovovaciu frekvenciu na úrovni 120 Hz. V jeho útrobách nájdeme tiež relatívne výkonný procesor od spoločnosti Snapdragon.

Zariadenie obsahuje osem reproduktorov či senzor otlačkov prstov v uspávacom tlačidle. Tu sa Xiaomi pozrelo na minuloročný iPad Air 4. generácie, ktorý podobné riešenie použil po prvýkrát.

Zákazník sa však môže tešiť na 8 GB operačnej pamäte RAM, ktorou zatiaľ nedisponuje žiaden iPad s Touch ID. V tomto je teda tablet Mi Pad 5 Pro aspoň trochu originálny.

Skopírovali aj Apple Pencil 

Aby toho nebolo málo, v Číne Applu ukradli aj myšlienku používania stylusu. Ten sa dá na tablete od Xiaomi pripevniť na bok zariadenia, pričom ho touto cestou tiež bezdrôtovo nabijete. Samozrejme nemôže chýbať animácia v štýle iPadOS…

Prečítajte si tiež  Xiaomi predstavilo šialený smartfón s Quad-curved waterfall displejom

Je zábavné, že inžinieri nezobrali iba všetko dobré ale doslova a do písmena skopírovali aj to zlé. Predná kamera je rovnako ako na iPade Pro umiestnená s orientáciou na výšku. To nepredstavuje problém len do chvíle, kým si svoj iPad počas hovoru neotočíte na šírku (ideálna pozícia by bola zrejme niekde v rohu).

Zariadenie by sa malo podľa prvých informácii predávať len v Číne. Možno však v blízkej budúcnosti zavíta aj do Európy. Skvelou správou pre fanúšikov Xiaomi je, že tento tablet bude začínať na hranici sumy 400 $ (cca 340 €). To je v porovnaní s Applom bezkonkurenčné…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.