Apple oslavuje ďalšie dôležité výročie. Dnes je tomu presne 20 rokov, odkedy sa jablkový gigant vytasil s predvedením počítača iMac G4. Model G4, ktorý bol predstavený 7. januára 2002, sa vyznačoval jedinečným dizajnom, panelom s plochou obrazovkou umiestneným na nastaviteľnom ramene a polguľovitou základňou, v ktorej sa nachádzajú vnútorné komponenty počítača.

Počítač iMac G4, prezývaný „Lamp“ alebo „Sunflower„, bol na svoju dobu inovatívny ako počítač typu „All in One“s plochou obrazovkou, ktorú možno voľne premiestňovať.

iMac G4

Nový iMac otvára éru počítačov s plochou obrazovkou pre každého. CRT displej je teraz oficiálne mŕtvy,“ týmito slovami uvádzal nový počítač generálny riaditeľ spoločnosti Apple Steve Jobs v tlačovej správe.

Prečítajte si tiež  Pozrite sa na vývoj iMacu od roku 1998 až do roku 2021. Toto zariadenie zmenilo vnímanie all-in-one počítačov

Medzi kľúčové vlastnosti počítača iMac G4 patril 15-palcový LCD displej s plochou obrazovkou, možnosť výberu procesora PowerPC G4 s frekvenciou 700 MHz alebo 800 MHz, jednotka SuperDrive zabudovaná v základni na disky CD/DVD, až 60 GB pevný disk, až 1 GB pamäte RAM, dva porty FireWire a päť portov USB.

Pozrite sa na retro recenziu tohoto unikátneho kúsku v nasledujúcom videu. Ktorý z iMacov bol vašim prvým? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov pod článkom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -