Apple je revolučná firma. O tom snáď nikto nepochybuje. Počas WWDC 2020 predstavila nové operačné systémy ale aj zmenu v oblasti procesorov, ktorá sa týka počítačov Mac. Dnes sa k tejto téme vyjadril aj Petr Mára, ktorý má „pod palcom“ celú problematiku. Pozrite sa na to, čo si myslí o nových zmenách v tejto oblasti.

Petr Mára komentuje WWDC 2020

Následujúce video sa nebude týkať operačného systému iOS 14 tak, ako zrejme očakávate. Napriek tomu si však myslíme, že je veľmi zaujímavé a mali by ste si ho pozrieť od začiatku do konca. Petr Mára rozoberá prechod spoločnosti Apple z procesorov od Intelu na vlastné ARM čipy.

- Reklama -

Aj napriek tomu, že mnohí tento krok kritizujú, v skutočnosti to nie je až tak zlý nápad a celé to dáva zmysel. Cupertinský gigant bude môcť omnoho lepšie pracovať v rámci platforiem iOS, iPadOS a macOS, ktoré sa k sebe medzičasom výrazne priblížili aj po dizajnovej stránke. Procesory budú mať pravdepodobne obrovské množstvo jadier, z ktorých bude každé jedno určené na konkrétnu činnosť.

Prvý výsledok snáh zaviesť vlastný čip do počítačov uvidíme už koncom tohto roka a veľmi sa na to tešíme. Ako to bude zvládať grafika je momentálne neisté. Zatiaľ si pozrite nižšie uvedené video, ktoré vám zaiste rozšíri obzory o tom, prečo je takáto zmena celkom dobrý nápad. Súhlasíte alebo nesúhlasíte s Petrom? Napíšte nám do komentára.

https://youtu.be/0QK7BgHI5Rg
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.