Ako uvádza známy analytik Ming-Chi Kuo, tím zamestnancov technologického giganta, ktorý pracuje na dlho pripravovanom elektromobile je „už nejaký čas rozpustený“ a musí byť v dohľadnom reorganizovaný, aby sa do roku 2025 mohla začať hromadná výroba. V opačnom prípade sa stretneme s omeškaním, ktorému sa chce vyhnúť aj samotná spoločnosť Apple.

Tieto informácie Kuo zdieľal prostredníctvom svojho posledného príspevku na sociálnej sieti Twitter. Všetko nám zhrnul magazín Macrumors.

Plány spoločnosti Apple v oblasti elektromobilov údajne čelili od schválenia projektu v roku 2014 mnohým prekážkam, vrátane niekoľkých zásadných zmien vo vedení. V tomto bode ešte doplníme, že Apple Car sa pôvodne skrýval pod interným označením Apple Titan. Zatiaľ však nikto nevie, či sa to už zmenilo.

Prečítajte si tiež  Hlavný dodávateľ AirPods môže v budúcnosti vyrábať aj Apple Car!

V novembri 2021 Mark Gurman z agentúry Bloomberg informoval, že spoločnosť Apple urýchľuje práce na projekte a usiluje sa o elektrické vozidlo s plne autonómnym riadením. Podľa všetkého má ísť o tak nadčasový projekt, že toto vozidlo nebude potrebovať ani len volant alebo pedále. O všetko sa postarajú špeciálne elektronické systémy, ktoré budú na 100 % schopné nahradiť ľudský faktor v rámci šoférovania.

Gurman uviedol, že spoločnosť Apple plánuje uvedenie na trh v roku 2025, ale tento časový rámec by sa mohol posunúť kvôli problémom pri vývoji.

Vedenie má na starosti človek, ktorý sa postaral o úspech Apple Watch 

Podľa leakera prevzal vedenie projektu minulý rok viceprezident spoločnosti Apple pre technológie Kevin Lynch. Ten sa preslávil svojou prácou na hodinkách Apple Watch. V spoločnosti Apple pritom pôsobí od roku 2013 a predtým bol výkonným riaditeľom v spoločnosti Adobe. To znamená, že má bohaté skúsenosti s vývojom produktov.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Uvidíme teda, akú bude mať tento projekt budúcnosť. Ak sa však veľmi rýchlo nevzpamätá, podľa Kua sa môže stať, že prvý elektromobil od Apple neuvidíme skôr ako v roku 2026. A to by bolo naozaj smutné.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here