Ako uvádza známy analytik Ming-Chi Kuo, tím zamestnancov technologického giganta, ktorý pracuje na dlho pripravovanom elektromobile je „už nejaký čas rozpustený“ a musí byť v dohľadnom reorganizovaný, aby sa do roku 2025 mohla začať hromadná výroba. V opačnom prípade sa stretneme s omeškaním, ktorému sa chce vyhnúť aj samotná spoločnosť Apple.

Tieto informácie Kuo zdieľal prostredníctvom svojho posledného príspevku na sociálnej sieti Twitter. Všetko nám zhrnul magazín Macrumors.

- Reklama -

Plány spoločnosti Apple v oblasti elektromobilov údajne čelili od schválenia projektu v roku 2014 mnohým prekážkam, vrátane niekoľkých zásadných zmien vo vedení. V tomto bode ešte doplníme, že Apple Car sa pôvodne skrýval pod interným označením Apple Titan. Zatiaľ však nikto nevie, či sa to už zmenilo.

V novembri 2021 Mark Gurman z agentúry Bloomberg informoval, že spoločnosť Apple urýchľuje práce na projekte a usiluje sa o elektrické vozidlo s plne autonómnym riadením. Podľa všetkého má ísť o tak nadčasový projekt, že toto vozidlo nebude potrebovať ani len volant alebo pedále. O všetko sa postarajú špeciálne elektronické systémy, ktoré budú na 100 % schopné nahradiť ľudský faktor v rámci šoférovania.

Gurman uviedol, že spoločnosť Apple plánuje uvedenie na trh v roku 2025, ale tento časový rámec by sa mohol posunúť kvôli problémom pri vývoji.

Vedenie má na starosti človek, ktorý sa postaral o úspech Apple Watch 

Podľa leakera prevzal vedenie projektu minulý rok viceprezident spoločnosti Apple pre technológie Kevin Lynch. Ten sa preslávil svojou prácou na hodinkách Apple Watch. V spoločnosti Apple pritom pôsobí od roku 2013 a predtým bol výkonným riaditeľom v spoločnosti Adobe. To znamená, že má bohaté skúsenosti s vývojom produktov.

Uvidíme teda, akú bude mať tento projekt budúcnosť. Ak sa však veľmi rýchlo nevzpamätá, podľa Kua sa môže stať, že prvý elektromobil od Apple neuvidíme skôr ako v roku 2026. A to by bolo naozaj smutné.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.