Asi by vás nenapadlo, že technologická spoločnosť bude vyrábať hygienické rúška. V čase pandémie COVID-19 však nejde o tak veľké prekvapenie a spoločnosť Apple si zaumienila, že navrhne tie najlepšie masky pre svojich zamestnancov.

V Cupertine bol zostavený niekoľkočlenný tím, pozostávajúci zo špičkových dizajnérov a inžinierov. Tí za bežných okolností pracujú na produktoch ako iPhone, iPad či Mac.

- Reklama -

Úloha bola vytvoriť čo najpohodlnejšiu ochrannú masku spĺňajúcu určité štandardy, aby chránila zamestnancov proti koronavírusu. Upozorňujeme, že sa nejedná o respirátor.

Apple sa na rúško pozrelo ináč 

Výsledok sa dostavil už o pár týždňov a okrem rúška bolo do posledného detailu premyslené aj balenie. Aj keď Apple Mask“ nie je produkt určený na predaj a v kontakte s ním mali byť len pracovníci Apple Store či kampusov, v skutočnosti sa dostal aj na verejnosť.

Hoci sa na inzertných portáloch objavuje iba zriedkavo, predsa len sa s nim môžete stretnúť a kúpiť si ho. Ak vás zaujíma cena „z druhej ruky“, k tej sme sa žiaľ nedopátrali. Petr Mára ju vo svojom videu neprezradil, no my odhadujeme, že to bude niekoľko desiatok eur (a možno viac).

Jedno rúško by malo byť schopné slúžiť 8 hodín a potom je ho vhodné vyprať. Tento proces môžete zopakovať 5x po sebe.

Pozrite si samotný unboxing od Petra Máru a napíšte nám do komentára, čo si o tomto nezvyčajnom výrobku myslíte vy. Z nášho pohľadu je veľmi zaujímavý a zároveň je z neho cítiť, že sa Apple na všetko pozrelo trochu ináč.

Vidieť to môžete jednak na veľmi prepracovanom no zároveň recyklovateľnom balení, ktoré pripomína akýkoľvek iný produkt a zároveň na dizajne rúška a možnostiach jeho úpravy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -