AirTag od spoločnosti Apple je zdá sa ako stvorený na odhaľovanie kriminálnej činnosti. Pekným dôkazom je najnovší prípad z amerického mesta Myrtle Beach, ktoré sa nachádza v Južnej Karolíne. Ako informuje Macrumors, poškodení vytvorili pascu na zlodeja.

V danej oblasti sa totiž vyskytoval zlodej, ktorý sa vlámal do viacerých barov a reštaurácií. Vždy sa pri tom zameriaval na trezory, v ktorých sa nachádzala hotovosť. Jedným z týchto barov bol aj Sneaky Beagle. Podľa správy mal byť vykradnutý hneď viackrát a preto sa jeho zamestnanci rozhodli zobrať spravodlivosť do vlastných rúk.

V prvom rade si zaobstarali AirTag, ktorý sa normálne predáva za 39 €, no po kliknutí na tento odkaz ho zoženiete už za 34,5 €. Toto drobné zariadenie skryli do jednoduchého plyšového zvieraťa, ktoré následne vložili do falošného (nastraženého) trezoru.

A aj keď dúfali, že sa zlodej znova neukáže, opak sa stal pravdou. Kriminálnik sa opäť rozhodol vykradnúť Sneaky Beagle, pričom z trezoru vytiahol úplne všetko vrátane drobného plyšáka. Asi mu to neprišlo zvláštne.

Táto návnada ale stačila na to, aby sa policajtom podarilo chytiť 52-ročného muža. Zároveň došlo aj ku domovej prehliadke, na základe ktorej sa podarilo túto osobu spojiť s ďalšími krádežami v danej oblasti.

Bol teda okamžite zatknutý a obvinený z deviatich prípadov vlámania sa druhého stupňa.

Reklama
Reklama

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple vráti do Apple Watch funkciu, ktorá zmizla s príchodom watchOS 10
Môže ťa zaujímať
- Reklama -