Apple dlhodobo prehlasuje, že jeho smartfóny patria medzi najbezpečnejšie na svete. Tieto informácie sú zároveň výzvou pre rôznych hackerov a spoločnosti, ktoré chcú prelomiť ich ochranu. No a aj keď je to veľmi ťažké, sú situácie, v ktorých to je možné.

Existuje totiž nástroj Cellebrite, ktorému sme už v minulosti venovali samostatný článok. Spoločnosť, ktorá za ním stojí ho vyvíja v spolupráci s FBI už viac ako 10 rokov a na predaj ho ponúka len orgánom činným v trestnom konaní. Ako rádový používateľ či profesionálny hacker by ste sa k tomuto zariadeniu nemali mať ako dostať.

- Reklama -

Majú ho aj v Brazílii. Odomkli s ním dva iPhony

Jedným kusom evidentne disponuje aj brazílska polícia, ktorá nedávnom prezradila, že ku prelomeniu dvoch iPhonov použila práve Cellebrite. Majitelia boli podozriví z vraždy.

Vyšetrovatelia v Riu de Janeiro sa zamerali na skúmanie záhadnej smrti štvorročného chlapca, pričom dnes zatkli jeho matku a nevlastného otca (člena mestskej rady). Policajný šéf Antenor Lopes vo štvrtok uviedol, že ku všetkému napomohli správy, ktoré si podozrivé osoby posielali.

Lopes vo svojej správe dodal, že vyšetrovatelia použili nástroj Cellebrite Premium, s ktorým sa dostali do dvoch iPhonov. Väčšina inkriminovaných správ bola rozosielaná prostredníctvom aplikácie WhatsApp a počítala s dlhými rozhovormi, ktoré dokázali, že nevlastný otec dieťaťa ho pred smrťou zbil a tiež to, že matka o všetkom vedela.

Hoci nepoznáme bližšie podrobnosti k prípadu, spoločnosť Cellebrite na svojich oficiálnych internetových stránkach uvádza, že jej nástroj dokáže odomknúť iPhone 4S až iPhone XS a takisto aj iPod Touch či iPad, na ktorom je nainštalovaný iOS 5 až iOS 12.

Ak si teda pravidelne aktualizujete softvér, mali by ste byť úplne v bezpečí.

- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here