Spoločnosť Apple dnes poskytla beta verzie systémov macOS Ventura 13.1, iOS 16.2 a iPadOS 16.2 pre vývojárov. V rámci nových aktualizácií sa dočkáme novej aplikácie Freeform, ktorú Apple predstavilo ešte počas konferencie WWDC 2022.

Freeform je aplikácia, ktorá poskytne akúsi digitálnu tabuľu navrhnutú tak, aby používatelia iPhonu, iPadu a Macu mohli spolupracovať v reálnom čase na jednom mieste. V tomto priestore môže viacero ľudí prispievať obrázkami, poznámkami, kresbami, dokumentmi, či webovými odkazmi v rámci zdieľaných súborov. Podporované budú taktiež súbory PDF.

- Reklama -

Aplikácia Freeform od spoločnosti Apple je navrhnutá tak, aby na iPade fungovala aj s Apple Pencil. Funkcia dostane naviac aj podporu pre FaceTime, takže účastníci si môžu v digitálnom priestore zavolať alebo zazdieľať obrazovku.

Aplikácia Freeform pre iPhone, Mac a iPad
Zdroj: Apple

Tento nový softvér má pomôcť najmä v súčasnej komplikovanej dobe, kedy mnoho z nás stále pracuje z domu. Brainstorming v office je z tohto dôvodu nemožný a preto sa ho Apple rozhodlo preniesť na svoje zariadenia. Čo na túto vychytávku hovoríte vy?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -