Jeden z najväčších dodávateľov spoločnosti Apple Foxconn vydal správu, v ktorej komentoval rozsiahle povodne v Číne. Tie zasiahli aj provinciu Henan, kde sa nachádza hlavný výrobný závod pre iPhone.

Aj keď sa investori obávali najhoršieho, napokon je všetko v poriadku. Kompetentní uviedli, že povodne nezaplavili halu a čo je ešte lepšie, nenachádzajú sa ani v jej bezprostrednej blízkosti.

Foxconn má svoju najväčšiu produkciu umiestnenú v meste Zhengzhou, ktoré je hlavným mestom provincie Henan. Aj keď sa v samotnom meste objavili záplavy a dokonca si vyžiadali životy dvanástich ľudí, továreň nie je v ohrození.

Núdzový plán 

Firma samozrejme spustila plán núdzovej reakcie na protipovodňové opatrenia a situáciu neustále monitoruje. Akonáhle by došlo k ohrozeniu pracovníkov, celá hala bude evakuovaná.

Tim Cook v továrni Foxconn! - svetapple.sk

Na silné zrážky, ktoré doteraz ovplyvnili viac než 100 000 obyvateľov uvedenej provincie už reagoval aj generálny riaditeľ spoločnosti Apple, Tim Cook, ktorý sľúbil, že Apple finančne prispeje na pomoc.

Veľmi podobnú reakciu sme zaznamenali aj po nedávnych povodniach v Nemecku, ktoré taktiež zasiahli celý svet. V Číne by mali prívalové dažde pretrvávať do dnešného dňa. Potom by sa mohla situácia v regiónoch konečne ustáliť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple.sk
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.