Apple Park je v súčasnej dobe veľmi sledovaná budova. Jednak sa do nej v najbližších mesiacoch nasťahuje jedna z najväčších a najznámejších spoločností na svete, no a v druhom prípade ide o veľmi zaujímavý objekt, o ktorom sa oplatí pozrieť si nejaké tie informácie. Nájdeme v ňom napríklad záchody inšpirované iPhonom, najväčšie zaoblené okná na svete či napríklad podzemné divadlo na predstavovanie nových produktov. Je tu všetko čo si vieš a možno aj niečo, čo si zatiaľ nevieš predstaviť. Dnes si ho môžeš už pozrieť vďaka Apple Mapám aj na tvojom iPhone!

Apple Park v Apple Maps

Ako iste vieš, aj Apple Maps majú možnosť takzvaného Flyover prezerania. V našom jazyku ide o trojrozmerné zobrazenie krajiny, kedy do priestoru vstúpia rôzne budovy, mosty či kopce a výšiny. Toto prezeranie je veľmi zaujímavé a hoci možno nie je úplne dokonalé, nevadí to, pretože pre bežnú predstavu je úplne super. Apple doteraz na novom sídle malo len akúsi “plochú fotku” ale po novom tu nájdeme 3D budovu, ktorá je v značnom štádiu výstavby. Hoci je nové sídlo na vonok už takmer hotové, v Apple Mapách je ešte stále celkom rozostavané. Dôvod nepoznáme ale nevadí, aj tak je zaujímavé pozrieť si to na vlastné oči.

- Reklama -

Stačí, ak na svojom iPhone, iPade či iPode Touch alebo Macu otvoríš aplikáciu Mapy a do vyhľadávania zadáš “Apple Park” aplikácia už presne vie, aký je tvoj úmysel a na výber ti ponúkne položku “Apple Park Cupertino”. Stačí ak ju rozklikneš, teraz počkáš zopár sekúnd a si tam. Apple Park v 3D! Výborne. Môžeš sa pozrieť na to ako vyzerá nová stavba, ktorá je rozostavaná. O pár mesiacov, keď ju Apple oficiálne otvorí už bude hádam “prerobená” na novú budovu. Okrem iného si tiež môžeš pozrieť aj video nižšie, ktoré ti ukáže, ako v súčasnosti vyzerá sídlo. Prvé sťahovanie by malo nastať už budúci mesiac a počas tohto roku začne naplno fungovať. Je to monumentálny objekt, čo povieš?

 

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here