Prešlo len pár dní od 24. februára. Práve v tento deň, by Steve Jobs, legenda podnikania a jeden z najväčších priekopníkov v počítačovom priemysle oslávil 62 rokov. Žiaľ, už v roku 2011 podľahol zákernej chorobe a tak si jeho pamiatku pripomína aspoň takýmto vtipným videom. Steve bol génius. Nemyslíme teraz vo fantastických produktoch a službách, ktoré počas svojho pôsobenia v Apple predstavil. Steve bol génius aj v prirodzenom humore, ktorý v sebe mal.

To najlepšie

Nasledujúce video možno trvá 14 minút, no stojí za to pozrieť si ho. Hlavný dôvod je ten, že zachytáva Steva Jobsa v tých najvtipnejších situáciach, ktoré zažil buď to na javisku počas predstavovania nových produktov alebo napríklad v televíznych show, v ktorých sa okrem iného stretol aj s Billom Gatesom, niekdajším nepriateľom číslo 1. Steve bol vtipný vždy. Niekto by mohol povedať, že sa to k predstavovaniu nových produktov príliš nehodí, ale pravda je taká, že práve Jobsov vtip nám dnes na javisku chýba.

- Reklama -

Iste, prezentácie sú stále super a stále stoja za to, avšak stratili akési čaro či uvoľnenie, ktoré do nich Steve vkladal. Túto úlohu by mal zastávať práve súčasný CEO Tim Cook, ale akosi sa mu do toho nechce. Vieš si predstaviť Cooka ako počas predstavovania prvého iPhonu objednáva 4000 lattes zo Starbucks? No my teda nie. Tak či onak, Steve to vedel. Vedel okoreniť prakticky všetko a všade, kde sa vyskytol. Niekedy boli jeho narážky až hlúpe, no pokiaľ sa na to pozerali ľudia s nadhľadom, tak ich vždy pobavili.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.