Hoci je Mexiko obrovská krajina, možno by ťa až prekvapilo, že v týchto končinách do dnešného dňa nebol otvorený žiaden Apple Store. Je síce pravda, že nejaké pobočky „Apple obchodov“ sa tu nachádzali, ale šlo len o resellerov, ktorých mame aj u nás, na Slovensku. Dnes sa to ale celé zmenilo, Apple vie, že Mexiko je obrovský trh a kde je veľký dopyt, tam sú peniaze. Pozri sa spolu s nami do prvého Apple Store, otvoreného v tejto časti Južnej Ameriky.

Apple Store

Apple Store obchody majú niečo do seba. Ľudia po celom svete kamenné pobočky navštevujú len preto, aby si pozreli nové produkty, no a sem tam aj niečo kúpia. Keď hovoríme sem tam, myslíme to asi ako keď sa nakupuje oblečenie. iPhony sa predávajú na dračku a ľudí neodrádza ani príliš vysoká cenovka, ktorá často prevyšuje ich mesačnú výplatnú pásku. Mexiko je obrovská krajina a Mexiko City obrovské mesto. Práve tu dnes otvorila spoločnosť Apple svoju prvú mexickú pobočku.

- Reklama -

Nachádza sa konkrétne v nákupnom centre Centro Santa Fe. Toto obchodné centrum je skutočne obrovské, a tak je to výborné miesto práve pre Apple Store. Je známe, že ľudia navštevujú v nákupných centrách najviac práve pobočky Apple Store a tak isto je známe aj to, že sa tu minie najviac peňazí na meter štvorcový. Majitelia nákupného centra majú teda jednu obrovskú výhodu oproti ostatným, že si firma vybrala práve ich.

Maloobchodná pobočka od Apple môže do centra prilákať davy ľudí či turistov, ktorý následne minú v obchode obrovské množstvo peňazí. Raz darmo, Apple je jedna z najhodnotnejších spoločností na svete a ešte veľmi dlho zostane. Momentálne expanduje prevažne na čínsky trh, ale to neznamená, že svoje pôsobenie pomaličky nerozširuje aj v iných krajinách. Kto vie, možno sa kamennej predajne raz dočkáme aj u nás, alebo ešte trošíčku skôr minimálne u našich susedov v Česku. Na toto si ale budeme musieť ešte veľmi dlho počkať. Predsalen sme pre Apple len veľmi malá ryba, doslova nepodstatná škvrna na mape.

Apple Store - svetapple.sk

Apple Store - svetapple.sk

Apple Store - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.