Odchod spoločnosti Apple z čínskeho dodávateľského reťazca je každým dňom reálnejší, čomu prispievajú aj napäté vzťahy medzi USA a Čínou. Gigant z Cupertina plánuje rapídne zvýšiť počet iPhonov vyrábaných v Indii.

Nová správa denníka Wall Street Journal vrhá svetlo na veľké plány spoločnosti Apple v blízkej budúcnosti. Apple a jeho dodávatelia majú podľa zdrojov za cieľ vyrábať v Indii viac ako 50 miliónov iPhonov ročne v priebehu nasledujúcich dvoch až troch rokov. V neskoršom období by sme sa mali dočkať ešte väčšieho percentuálneho navýšenia.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Apple má v Indii naozaj veľké plány

V minulom roku bolo celosvetovo dodaných viac ako 220 miliónov iPhonov. Toto číslo sa plus-mínus v posledných rokoch udržiava na stabilnej úrovni.

Ak sa zámery spoločnosti Apple o zvýšenie výrobu iPhonov v Indii uskutočnia podľa plánu, krajina bude zodpovedná za viac ako 25 % ročnej výroby iPhonov v celosvetovom pomere.

Zdroj: YouTube / Created Tech (snímka obrazovky)

Z historického hľadiska bola Čína väčšinovým centrom výroby iPhonov. Ázijský gigant však bude mať zásadný význam v tejto oblasti aj v nasledujúcich rokoch. Apple chce len lepšie diverzifikovať svoje dodávateľské reťazce, nie ich úplne nahradiť.

Smerodajné bude aj to, ako bude Apple čeliť problémom v rámci reštriktívnych pracovných pravidiel, ktoré často sťažujú podnikanie v Indii.

Preorientovanie spoločnosti Apple na Indiu sa momentálne nachádzať vo fáze väčšej expanzie, o čom svedčia aj informácie z dodávateľského reťazca.

Plány na nové a existujúce závody a rozšírený výrobný režim znamenajú, že spoločnosť Apple chce mať v Indii kapacitu na výrobu najmenej 50 až 60 miliónov kusov iPhonov ročne.

Toto číslo sa však môže v prípade zhoršenia vzťahov s Čínou navýšiť rýchlejšie, ako by sme mohli čakať. Nechajme sa preto prekvapiť, ako to napokon dopadne.

Prečítajte si tiež  Apple sa pravidlám EÚ nevyhne: Stále predáva produkty bez USB-C konektora

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -