Jablková spoločnosť má svoje kamenné pobočky po celom svete. Od nás je najbližšie tá vo Viedni. Za slovo stoja ale aj iné obchody. Pozrite si Apple Store v Amsterdame. Ten firma otvorila po dlhšej dobe znova. Výsledok je úchvatný.

Pozrite si Apple Store v Amsterdame

Je bežné, že Apple na nejaký čas zavrie a prerába svoje predajne. Tak ako nové produkty, aj obchody musia ísť ruka v ruke s dizajnovým jazykom spoločnosti. Podobný osud čakal aj pobočku, ktorú má firma v Holandsku. Konkrétne v Amsterdame po novom nájdeme obchod, ktorý má neskutočne moderný a nadčasový dizajn. Zaujímavé je, že sa nachádza priamo v historickej časti budovy. Jablkovej spoločnosti to ale nijakým spôsobom nerobilo problém a máme pocit, že tento fakt dizajnéri využili len ako benefit.

Pri prehliadke záberov od 9to5mac, ktoré uvidíte nižšie budete mať možno až pocit, že tu niečo nie je v poriadku. Je toto vôbec obchod pre bežných ľuďí? Všetky materiály, spracovanie, presnosť, farby a jednoduchý dizajn robí priestory mimoriadne vzdušnými a otvorenými.

Nákup „luxusných“ Apple produktov je vďaka tejto predajni v Amsterdame zážitkom. Samozrejme, tak ako pri žiadnom inom obchode, ani pri tejto pobočke sa nedá povedať, či je najkrajšia zo všetkých alebo nie. Apple Store má v každom meste jednu zaujímavú vlasnosť. Je niečim iný, výnimočný či zaujímavý. Na druhú stranu ale priestory interiéru patria jednoznačne medzi tie „vydarenejšie“.

Jablková spoločnosť túto predajňu uzatvorila počas tohto roka, konkrétne v marci. Prebiehala tu náročná a rozsiahla rekonštrukcia. Vďaka nej má ale Amsterdam obchod od Applu, do ktorého sa oplatí vkročiť aj keď si práve nič nejdete kupovať. Čo poviete na tieto priestory vy? Ocenili by ste, keby máme niečo podobné aj na Slovensku? Chýba vám tu Apple Store?

Pozrite si Apple Store v Amsterdame, to už ani ako obchod nevyzerá… – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Google prezradil, kedy Apple vydá RCS: Revolúcia v posielaní správ medzi iOS a Androidom je na spadnutie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.