September je pre Apple takpovediac zlatým mesiacom, v ktorom sme sa ako už býva zvykom dočkali predstavenia nových zariadení ale aj uvedenia nových systémových aktualizácií. Gigant z Cupertina si však prichystal ešte jedno prekvapenie, o ktorom bola reč na minulotýždňovej konferencii.

Spoločnosť Apple dnes uviedla dva nové plány iCloud+, ktoré navyšujú kapacitu cloudového úložiska. K pôvodným plánom pribudli možnosti s kapacitou 6TB a 12TB. Momentálne je tak na výber zo šiestich plánov od 50GB až po závratných 12TB. Samozrejme cena je pri vrcholových verziách tak trochu astronomická.

Apple uvádza, že 6TB plán je vhodný pre fotografov a tvorcov obsahu, zatiaľ čo 12TB plán je podľa Apple určený pre najnáročnejších používateľov jablkového ekosystému. Celková ponuka plánov iCloud preto vyzerá nasledovne:

  • 50GB 0,99 € / mesačne
  • 200GB – 2,99 € / mesačne
  • 2TB – 9,99 € / mesačne
  • 6TB – 29,99 € / mesačne
  • 12TB – 59,99 € / mesačne
Apple iCloud
Zdroj: MacRumors

Nové plány Apple s kapacitou 6 TB a 12 TB môžete zdieľať s rodinnými príslušníkmi čo znamená, že ak používate službu Rodinné zdieľanie, môže zväčšené úložisko môžete zdieľať nie len naprieč zariadeniami, ale aj medzi jednotlivými profilmi Apple ID.

Služba iCloud+ ponúka viacero výhod, ako napríklad funkciu Private Relay na súkromné surfovanie Safari, funkciu Hide My Email na vytváranie jednorazových e-mailových adries pre každú webstránku alebo funkciu HomeKit Secure Video na ukladanie videí z kamier HomeKit.

Prečítajte si tiež  Tieto funkcie budú v iOS 17 zo začiatku chýbať. Dostupné budú až neskôr

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -