Začiatkom septembra sa stala pre Samsung osudná jedna chyba v jeho vtedy revolučnom smartfóne, ktorý bol očividne urobený v predstihu a mal ukradnúť Applu zákazníkov, ktorí čakajú na iPhone 7 Plus, ale nevedia, že toto zariadenie bude skôr sklamaním. Hoci sa všetko vydarilo takmer dokonalo, nastal tu jeden problém. Samsungu začal jeho Galaxy Note 7 vybuchovať, a to nie je nič príjemné. Vyšetrovanie, prečo sa tak dialo, trvalo až doteraz a dnes Samsung na tlačovej správe zverejnil výsledky aj s výbornou infografikou.

Prišli o 5 miliárd dolárov!

Začneme asi tým, že spoločnosť ohlásila aj škody, ktoré vznikli práve chybou, ktorá nastala v Samsungu Galaxy Note 7 a pre ktorú tento na prvý pohľad predajný trhák začal bezdôvodne explodovať. Tú si spoločnosť vyčíslila na 5 miliard dolárov. Suma je tak vysoká, pretože nerátala iba náklady spojené s výmenou zariadení, ale aj s ich vývojom a výrobou.

- Reklama -

Navyše aj výskum, ktorý definoval samotný problém určite nebol zadarmo, a tak sa niet čomu čudovať, že minulý rok proste nebol ten, ktorý môžu v Samsungu považovať za vydarený. Okrem veľkej finančnej straty a nevydareného produktu totižto stratili aj dobrú povesť a renomé značky, a rovnako tak aj veľa zákazníkov, ktorí prešli ku konkurencií od Xiaomi či Applu.

Výskum, prečo sa tak stalo, preukázal chybu, ktorá sa objavovala v rohu baterky. V týchto miestach malo dochádzať k skratu. Práve preto mal telefón vybuchovať úplne bezdôvodne. Zaujímavé ale je, že táto chyba sa objavovala prevažne v USA, v Európe sme žiaden takýto problém neevidovali.

Či to bola teda iba náhoda alebo zlá šarža pre USA sa už asi nedozvieme. Čo však vieme, Samsung preberá za baterky plnú zodpovednosť a to aj za tie, ktoré nevytvoril sám, ale vytvorili ich dcérske spoločnosti. Firma tiež sľúbila, že si na podobné problémy dá do budúcnosti väčší pozor a baterky bude lepšie kontrolovať.

Na výskume, ktorý objasnil tento nepríjemný problém sa vystriedalo celkom 700 inžinierov, 200 000 smartfónov a 30 000 bateriek. Ukazuje to teda, že sa vo firme naozaj snažili, aby chybu našli a aby podobné problémy do budúcna eliminovali.

Sami len dodáme, že hoci by sme mohli byť ako magazín píšuci o konkurenčnej stránke negatívni a Samsungu sa vysmievať, neurobíme tak, nakoľko si držíme istú úroveň a uvedomujeme si, že bez konkurencie by bol svet nudný. Práve konkurencia je to, čo ľudí ťahá dopredu a rovnako je to aj pri spoločnostiach. Pokiaľ sa budú predbiehať, kto predstaví niečo lepšie za čo najnižšiu cenu, ťažiť z toho budeme my, zákazníci, a to sa predsa oplatí, firma dobre predá a my dobre kúpime. To je ekonomika!

Note 7 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.