Sme Apple magazín a pár posledných článkov sa venovalo Smausngu. Určite to nie je preto, že by sme konvertovali na inú platformu. Len sa v poslednej dobe dostali do popredia správy o Note 7 a jeho zastavení predaja. Sú to zaujímavé informácie a hlavne dôležité aj pre potencionálnych čítateľov, ktorí možno vlastnia Galaxy Note 7 a sú v ohrození. Tak či onak, so zastavením predaja súvisí ešte jedna vec a to je strata. Koľko to vlastne celé bude Samsung stáť? Obrovské peniaze!

Miliardy

Áno, nebavíme sa tu o miliónoch dolároch ale rovno o miliardách, ktoré firma tohtoročným prešľapom stratila. Všetko sa to začalo tým, že chcela predbehnúť najväčšieho konkurenta, Apple, ktorý predstavil len pár dní po Samsungu svoj iPhone 7 Plus 5,5″. Ten mal byť nudný, nakoľko ide z veľkej časti o iPhone 6S Plus s vylepšeniami. Nakoniec ale nebolo Apple tým, ktorý z dvojice vyšiel horšie. Samsung sa zmieta v obrovských problémoch, nakoľko to zrejme kompetentní podcenili s vývojom a testovaním batérie a tá začala v mnohých prípadoch explodovať.

Okrem toho, že používateľom po celom svete začala spôsobovať nepríjemné zdravotné problémy, vznikali aj nemalé škody. Dokonca sme ťa informovali o tom, ako Note 7 vybuchol v aute, ktoré žiaľ zhorelo. Táto situácia náhle potrebovala riešenie, no a to už boli v obehu milióny zariadení a obrovské peniaze minuté na reklamnú kampaň a marketing. Samsung teda spustil výmenný program, kedy tvoj Galaxy Note 7 bezplatne vymenilo za úplne nový kus, istota je istota. Podľa odborníkov mal v tomto bode Samsung stratu asi 1 miliardu dolárov. Je to síce dosť, ale oproti dnešnej situácii to zas nie je až také hrozné.

Note 7 - svetapple.sk

Po výmene niekoľkých miliónov kusov a náhlom zistení, že tento systém vlastne nefunguje a smartfóny explodujú aj tak následovalo zastavenie výroby a koniec predajov s tým, že ich opätovné spustenie sa asi neplánuje. Predsalen v Samsungu nechcú nič riskovať. Strata by mohla byť ešte násobne väčšia a to už by mohla mať firma skutočne veľké problémy. No a aká je teda suma, ktorú Juhokórejský gigant stratil? 17 miliárd dolárov. Áno čítaš správne, firma údajne stratila 17 miliard, čo je v prepočte asi 15 miliard eur. Nevieme, či sú v tejto cene zarátané aj náklady na vývoj a výrobu, avšak ak nie sú, sme ešte na väčšom čísle.

Aspoň to je odhad odborníkov. Ak teda jeden z najväčších výrobcov smartfónov na svete stratil na jednom zariadení viac ako 17 miliard amerických dolárov, bude veľmi dlho trvať, kým sa táto strata vyrovná z predajov nových smartfónov. Samozrejme, Samsungu nič zlé neprajeme a dúfame, že sa z tejto situácie čo najrýchlejšie dostane. Aj keď je to konkurent, s niekym sa Apple musí predbiehať, v podstate by nám spoločnosť veľmi chýbala!

Prečítajte si tiež  Apple prvýkrát v histórii porazil Samsung v globálnom predaji smartfónov

Note 7 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.