Ako iste viete, spoločnosť Apple sa po odklade chystá zaviesť systém CSAM (Child Sexual Abuse Material) do iOS 15, ktorý bude kontrolovať fotografie v iCloude a na podozrivé zábery upozorní orgány činné v trestnom konaní.

Hoci je táto novinka prezentovaná ako „za dobrú vec“, v skutočnosti naráža na jeden zásadný problém. Súkromie používateľov.

- Reklama -

Práve spoločnosť Apple sa dlhé roky prezentuje tým, že tento priestor nijakým spôsobom nesleduje a ani doň nezasahuje. Ak ale zavedie systém CSAM, automaticky zásadné poruší všetky svoje tvrdenia. No a to sa ľuďom nepáči.

Protesty pred Apple Store 

Včera sa preto objavili pred niektorými kamennými pobočkami aktivisti z organizácii Fight for the Future, the Electronic Frontier Foundation a taktiež zopár dobrovoľníkov, ktorí vyjadrili jasný nesúhlas s celkom radikálnym a hlavne kontroverzným krokom.

Na ich plagátoch sa objavoval nápis „No spyware on our phones, ever„, ktorý narážal na prehlásenia o tom, že spoločnosť Apple nikdy nebude mať prístup ku súkromným dátam používateľov pomocou spywaru alebo zadných vrátok.

Napíšte nám do komentára, čo si o tom celom myslíte vy. Koná Apple správne alebo nie?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -