iPhone 12S budeme odomykať odtlačkom prsta

Odomykanie pomocou odtlačku prsta zmizlo z vlajkových lodí iPhonu ešte v roku 2017, kedy sme sa dočkali modelu X. Táto generácia po prvýkrát ukázala pokročilý systém Face ID, schopný skenovať našu tvár za pomocou špeciálnych biometrických senzorov.

Ako sa však ukázalo v roku 2020, v čase pandémie, rúšok a masiek ide o komplikáciu, ktorú by vedela vynahradiť predošlá technológia. Viacero zdrojov potvrdilo, že iPhone 12S prinesie Touch ID ukryté pod dotykovou plochou displeja. Teraz s touto informáciou prichádza ďalší renomovaný portál.

WSJ (Wall Street Journal) vo svojej poslednej správe odsúhlasil informáciu, ktorú ešte dávnejšie zverejnila agentúra Bloobmerg. Podľa výpovedí dvoch bývalých zamestnancov spoločnosť Apple pracuje táto firma na použití Touch ID a Face ID v jednom zariadení.

Pokiaľ by to bola pravda, zákazník by si sám mohol vybrať technológiu, ktorá mu pre odomykanie alebo odsúhlasenie platieb vyhovuje viac. Takisto by sa mohla nastaviť pokročilejšia autentifikácia pre maximálne zabezpečenie dát (kombináciou vyžadovania oboch technológií súčasne).

Na záver sa hodí spomenúť, že iPhone 12S nebude vo svojej podstate nijako pokrokový. Dostane len zopár noviniek, no prechod zo súčasného iPhonu 12 zrejme nebude dávať zmysel. Napíšte nám do komentára, či sa na túto inováciu tešíte, alebo vám príde zbytočná.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.