Steve Wozniak a jeho letecká nehoda

Okrem počítačov bola jeho vášeň aj lietanie. Steve Wozniak zvládol pilotovať menšie lietadlo, čo sa mu však začiatkom osemdesiatých rokov vypomstilo. Spolu so svojou snúbenicou Candi Clark a jej bratom s priateľkou nasadli do jednomotorového lietadla Beechcraft Bonanza A36TC, no vzlet nebol úspešný.

Dvojica sa plánovala narýchlo zosobášiť a tak sa rozhodla vycestovať za strýkom snúbenice, ktorý jej sľubil svadobný prsteň na mieru. Woz mal v tom čase odlietaných iba 50 hodín a minimálne skúsenosti.

Problém nastal už pri vzlete, kedy stroj stúpal príliš prudko a následne skončil v plote na parkovisku letiska. Steve Wozniak v neskoršom rozhovore prezradil, že nehodu mohla omylom zaviniť Candi, ktorá sa nedopatrením oprela o niektoré ovládacie prvky lietadla. Vyšetrovatelia sa však prikláňali skôr ku nedostatočným skúsenostiam pilota.

Celý tento hrozivý incident mal napokon šťastnú dohru, nakoľko pri nehode nikto nezahynul a Woz vyviazol len s ľahším poranením hlavy. Drvivú väčšinu času v nemocnici strávil hraním videohier a presviedčaním svojho starého priateľa z počítačového klubu Homebrew, Dana Sokola, aby mu pašoval zakázanú pizzu a mliečne koktejly.

Začiatok konca v Apple

Steve Wozniak bol dobrý technik, no nikdy nemal ambíciu na to, stať sa lídrom. Apple v tom čase viedol skôr Steve Jobs, ktorý nahlas presadzoval svoje novátorské myšlienky. Aj to bol možno jeden z dôvodov, prečo sa Woz po uzdravení neponáhľal späť do spoločnosti.

Sám vlastnil obrovské množstvo financií a akcií Apple a aj preto sa firme prestal venovať na plný úväzok a rozbehol iné projekty, ktoré napĺňali jeho záujmy.

Napriek tomu všetkému však do dnešných dní zostáva „formálnym“ zamestnancom Applu a mesačne dostáva výplatu približne 200$. Aj keď sa skryl do úzadia, stále sa pohybuje v technologickom priemysle a z času na čas poskytne rozhovor.

Prečítajte si tiež  Venus na nových záberoch!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -