Inteligentné reproduktory sú čoraz populárnejšie a s rozšírenými funkciami sa stretávame aj pri zariadeniach, ktoré majú vlastný akumulátor a nemusíte ich napájať zo siete (čo neplatí pre HomePod a HomePod mini). Aj preto vznikol koncept HomePod Sport z redakcie magazínu 9to5mac, ktorý ukazuje prenosný reproduktor od Apple.

Tak ako Apple vstúpilo na trh s bezdrôtovými slúchadlami so svojimi AirPods, podobné riešenie by mohlo priniesť aj pre trh s prenosnými reproduktormi. Hoci by bol takýto produkt výrazne drahší v porovnaní so svojou konkurenciou, Apple by to mohlo dorovnať užitočnými funkciami a špičkovým zvukom. Ten nebýva vždy samozrejmosťou.

HomePod Sport

HomePod Sport by mal byť určený predovšetkým na cvičenie, o čom vypovedá aj jeho názov. V praxi by ste si ho zobrali trebárs do parku a mohli by ste s ním trénovať jogu alebo čokoľvek ďalšie. Popri spustenej službe Apple Fitness + by bol používateľský zážitok z cvičenia úplne iný, ako to poznáte dnes.

Zariadenie by bolo prepojené s vašimi Apple Watch a iPhonom a sprostredkovávalo vám také informácie, na ktoré zrejme nie ste zvyknutí. Prenosný HomePod by takisto musel byť odolný voči pádom či poškodeniu vodou, nakoľko by sa vystavoval náročných outdoorovým aktivitám.

No a aj keď sa o jeho predstavení zatiaľ veľa nediskutuje, určite nám dáte za pravdu, že sa jedná o zaujímavý nápad, ktorý by mohol byť v budúcnosti realitou.

Apple chce ovládnuť trh s príslušenstvom a toto je ďalšia cesta, ako pokračovať v úspešnej ceste, ktorú vydláždili AirPods či klasické HomePody. Napíšte nám do komentára, čo hovoríte na takýto nápad vy.

Prečítajte si tiež  Zamestnanci Apple sa kvôli Omicronu nedostanú do kancelárií ani vo februári 2022. Tešiť sa však môžu na štedrý bonus
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.