Pred pár dňami sme priniesli článok, že technologický gigant z Cupertina ruší predaje veľkého HomePodu, pričom sa chce zameriavať najmä na jeho menšieho bračeka. Aj keď sa nejednalo o zlý produkt a väčšina majiteľov si ho chváli, objektívne treba dodať, že so svojou cenou nedokázal konkurovať zariadeniam od iných výrobcov.

No a hoci to vyzerá to, že veľkému HomePodu úplne odzvonilo, v skutočnosti to nemusí byť celkom pravda. Toto zariadenie síce na nejaký čas skončilo, no v kuloároch sa už hovorí o nástupcovi. Ten bude podľa všetkého oveľa sofistikovanejší, pričom si ponechá všetky dobré vlastnosti pôvodnej verzie, predstavenej ešte v roku 2017 (do predaja sa dostala až začiatkom roka 2018).

Známy leaker Mark Gurman (presnosť 89,1%) zverejnil informáciu, že Apple vyvíja technológie, ktoré by jej domáci reproduktor posunuli na novú úroveň. V praxi sa tak môžeme dočkať napríklad plnofarebného displeja, nahrádzajúceho súčasné LED diódy či integrovanej kamery.

Tieto technológie budú schopné snímať domácnosť napríklad v čase, keď budeme v práci, alebo kontrolovať zvieratá, deti a podobne na diaľku. Je to možno maličkosť, no v praxi môže byť veľmi užitočná.

Ak sa vám tieto informácie zapáčili, zlou správou ostáva, že Apple sa nikam neponáhľa. Nové verzie reproduktorov (či už väčší alebo menší model) máme očakávať až niekedy v roku 2022. Tak či onak ale budeme sledovať všetky úniky, aby ste mali ten najlepší prehľad.

Názor našej redakcie

Z nášho pohľadu sa jedná o logický a ľahko uveriteľný krok. Ako sme už avizovali vyššie, pôvodný HomePod nie je zlé zariadenie, no v pomere toho, čo zákazníkovi ponúka je aj na Apple trochu drahé. Ak by sa tu ale našlo ďalšie využitie v podobe kamier, displeja alebo senzorov teploty či vlhkosti, mohlo by to byť oveľa zaujímavejšie.

Apple sa v najbližších rokoch nebude zaoberať iba zdravým svojich používateľov prostredníctvom Apple Watch ale takisto aj inteligentnou domácnosťou, ktorá má vo svete technológii obrovský potenciál. Napíšte nám do komentára, čo si o tom celom myslíte vy. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Apple Watch budú zásadne lepšie. Firma chystá veľkú zmenu.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJappletrack
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.