Dnes sa objavil zaujímavý prípad. Istý Číňan Prepašoval viac ako 40 000 falošných Apple produktov do USA. Spôsobil tým spoločnosti Apple škodu vyššiu ako 1 milión amerických dolárov. Našťastie ho však chytili a trest ho neminie. Do väzenia pôjde na 3 roky.

1Falošné produkty od Apple

Prepašoval viac ako 40 000 falošných Apple produktov do USA. Vo väzení si posedí 3 roky. - svetapple.sk
Nabíjačky môžu byť nebezpečné – svetapple.sk

Apple produkty sú veľmi častým predmetom falšovania najmä v Číne. Dôvodom je ich popularita a pomerne vysoká cena. Falošný výrobok sa dá predať za zlomok tejto ceny a vyzerá úplne rovnako (napríklad Lightning kábel).

Čo sa týka elektronických produktov ako napríklad iPhone tu sa dá pomerne jednoducho zistiť, či sa jedná o originál alebo fake. Je to ale aj tak náročné. V prvom rade ak je zariadenie zabalené v krabici s potrebnými štítkami, zistíte to iba ťažko.

Prečítajte si tiež  Apple vraj chystá dámsky iPhone 13. Takto bude vyzerať

Po rozbalení krabice môže byť páchateľ už dávno preč. Navyše ak je niekto neskúsený, na prvý pohľad nemusí spoznať rozdiel vo falošnom iOS a originálnom systéme. Všimne si to, až keď otvorí napríklad AppStore a v skutočnosti sa mu zobrazí Google Play.

Problémom falošných nabíjačiek nie je ani tak to, že materiály z ktorých sú vyrobené môžu vydržať omnoho menej a tak rýchlo prestanú fungovať. Problémom je to, že môžu byť pre vás reálne nebezpečné. Pred tým ako budete niečo kupovať, uistite sa pre istotu, či sa jedna o originál alebo fake.

Prepašoval viac ako 40 000 falošných Apple produktov do USA. Vo väzení si posedí 3 roky. - svetapple.sk
Prepašoval viac ako 40 000 falošných Apple produktov do USA. Vo väzení si posedí 3 roky. – svetapple.sk

zdroj: idropnews

Môže ťa zaujímať
Ďalšie
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.