Čas letí ako voda a od chvíle, čo sme sa dozvedeli, že zakladateľ spoločnosti Apple Steve Jobs podľahol zákernej chorobe uplynulo ku dnešnému dňu presne dvanásť rokov. Legendárny novátor, z ktorého odkazu bude už navždy spoločnosť Apple ťažiť prehral boj s rakovinou pankreasu vo veku 56 rokov.

5. októbra 2011 zverejnila spoločnosť Apple na svojej oficiálnej internetovej stránke následujúci text: „Apple stratil vizionárskeho a kreatívneho génia a svet stratil úžasnú ľudskú bytosť. Tí z nás, ktorí mali to šťastie poznať Steva a pracovať s ním, stratili drahého priateľa a inšpiratívneho mentora. Steve zanecháva za sebou spoločnosť, ktorú mohol vybudovať iba on, a jeho duch bude navždy základom Apple„.

Po smrti Steva Jobsa sa ujal vedenia Tim Cook, ktorý zostal na svojej pozícii generálneho riaditeľa do dnešných dní. Aj keď má Cook úplne iný štýl riadenia a spoločnosť Apple sa za uplynulých 12 rokov pretransformovala do trochu opatrnejšieho hráča čo sa inovácií týka, vzhľadom na celkovú hodnotu firmy a tiež to, aké fantastické produkty dodnes vyrába nemôžeme povedať, že by bol Cook zlý vodca. Práve naopak.

Pomáha však k tomu aj veľa zamestnancov, ktorí v Apple pracovali ešte aj za Jobsovej éry a dnes vedú celé oddelenia dizajnérov, inžinierov atď. Spoločnosť Apple samozrejme na svojho zakladateľa nezabudla a venovala mu samostatnú stránku „Remembering Steve“, na ktorej sú odkazy pre Steva pochádzajúce od zákazníkov z celého sveta, ktoré mu boli venované po jeho smrti.

Steva Jobsa si tiež veľmi pekne pripomenul Tim Cook počas prvého mediálneho eventu v budove Steve Jobs Theater, ktorý sa konal v roku 2017. Vtedy prehlásil vetu, že „Neprejde deň, aby sme naňho nemysleli,“. Rukopis tohto technologického, ale aj podnikateľského mága je na iPhonoch, Macoch či ďalších produktoch cítiť ešte dnes. Ďakujeme Steve!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Nový patent Apple bezdotykového písania
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.