Čas letí ako voda. Prémiové slúchadlá AirPods Max boli predstavené takmer pred dvoma rokmi, pričom prakticky okamžite po premiére zaznamenali obrovský úspech u používateľov. Chválili ich za ich nádherný dizajn, prvotriednu kvalitu zvuku a taktiež jednoduché používanie.

Ako to už, ale býva, nič nie je dokonalé a aj ten najlepší produkt, ktorý Apple predáva za viac ako 600 € sa môže pokaziť. Firma ešte v máji 2022 vydala aktualizáciu firmvéru s označením 4E71, po ktorej inštalácii sa čoraz väčšie množstvo používateľov sťažuje, že im spôsobila viac problémov ako osohu.

Najčastejšie problémy súvisia s výrazným zhoršením funkcie ANC (aktívneho potláčania hluku). Ľudia podľa portálu 9to5mac uvádzajú rôzne druhy sťažností. Ide napríklad o:

  • „Počujem, ako píšem na klávesnici, a iné zvuky zvonku, ktoré predtým nebolo počuť.“
  • „Počujem sa, ako píšem. Počujem vtáky. Potlačenie hluku je preč. Išiel som do spoločnosti Apple, dostal som druhé slúchadlá a stále je to rovnaké.“
  • „Počujem, ako píšem na klávesnici, ako po ulici jazdia autá, ako v posilňovni cinká činka. Všimol som si to takmer okamžite. Predtým fungovalo aktívne potláčanie hluku oveľa lepšie.“

V súčasnosti nie je jasné, čo tento jav spôsobuje, no Apple podľa všetkého urobilo chybu, ktorú zatiaľ nedokázalo opraviť. Aj keď firma v prípade podobných problémov odporúča AirPods Max obnoviť do továrenských nastavení, pravda je taká, že vám to zrejme nepomôže.

Dobrou správou ale je, že technologický gigant z Cupertina už teraz testuje novú verziu firmvéru, o ktorej sme po prvýkrát počuli už pred niekoľkými mesiacmi. Jej súčasťou by mala byť podpora nového kodeku LC3 na zlepšenie zvuku hovorov. Zatiaľ však nie je jasné, či Apple aktívne pracuje na zlepšení funkcie ANC. Snáď sa teda firma v dohľadnej dobe ku problému vyjadrí a začne ho riešiť.

Ak už si totiž kúpite mimoriadne drahé AirPods Max, tak trochu očakávate, že na nich bude všetko fungovať ako švajčiarske hodinky. Dajte nám vedieť do komentára, či ste sa s podobnými problémami stretli aj vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Prečítajte si tiež  Desivý príbeh zo Španielska. Stalker pripevnil AirTag na kočík a sledoval polohu dieťaťa spolu s jeho rodičmi
Môže ťa zaujímať
- Reklama -