Prvý headset od Apple

Technologický gigant pracuje na revolúcií v rozvíjajúcom sa priemysle s rozšírenou/ virtuálnou realitou. Podľa posledných správ sa môžeme tešiť na nový produkt so špičkovými technickými riešeniami.

Prvý headset z Cupertina má vraj počítať s mnohými kamerami (analytik hovorí 12 a viac), ktoré budú sledovať pohyb rúk pre ovládanie virtuálneho prostredia. Tak isto sa máme dočkať dvoch špičkových 8K displejov a špeciálnych klapiek pre sledovanie pohybu očí.

Kamery sa majú nachádzať vo vnútri aj vonku, vďaka čomu bude mať používateľ pocit, ako by sa nepozeral do displeja ale priamo cez sklo okuliarov na bežný svet. V skutočnosti pôjde o efekt takzvanej „zmiešanej“ reality.

Aby toho nebolo málo, analytik z JP Morgan sa dostal priamo ku ľuďom, ktorí už videli prototyp produktu. Jeho vykreslenie si môžete pozrieť na jednoduchej skici nižšie.

Prvý headset od Apple

Tak isto dodáva, že nie je vylúčená prítomnosť jednoduchého prsteňa pre presnejšie ovládanie. Táto informácia ale nie je stopercentná.

Prvý headset od Apple vraj disponuje aj digitálnou korunkou podobne, ako hodinky Apple Watch či slúchadlá AirPods Max. Na záver sa v správe pre investorov spomenula aj cena, ktorá určite nepoteší bežných zákazníkov. Apple interne hovorí o čiastke okolo 3 000$, čo znie naozaj šialene.

Na druhej strane, náhlavná súprava spoločnosti Microsoft so zmiešanou realitou HoloLens 2 (2019) sa predávala za cenu okolo 3 500$.

Apple plánuje predať v prvom roku približne 250 000 kusov týchto zariadení, pričom mnoho z nich poputuje k vývojárom aby pripravili aplikácie a potrebný softvér do budúcnosti. Tešíte sa?

Prečítajte si tiež  Takto vyzerá pripravovaný VR headset Cambria od spoločnosti Meta
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.