Prvý headset od Apple

Technologický gigant vidí revolúciu v rozšírenej realite. Aj to je jeden z dôvodov, prečo začal pracovať na ARkite a do iPadu/iPhonu pridal LiDAR skener. Skutočné ovocie však príde až v roku 2022, kedy firma predstaví prvý headset. Zariadenie je v súčasnosti označované kódom N301 a malo by ísť o predchodcu “ambicióznejšieho” AR zariadenia (Apple Glasses?).

Náhlavná súprava vraj čelí rôznym prekážkam pri vývoji, ktoré sa prejavia vo vysokej predajnej cene. Apple ani nepredpokladá, že pôjde o úspešný “masový” produkt, no malo by ísť o niečo, čo budú nakupovať hlavne vývojári, aby do budúcnosti vytvorili dostatočné množstvo podporovaných aplikácií. Firma si chce skrátka vybudovať novú platformu a nechce ju predstaviť v čase, kedy budeme na “zelenej lúke”.

- Reklama -

Nešpecifikované AR zariadenie je vo vysokej fáze vývoja a v súčasnosti už existuje viacero prototypov s ktorými sa testuje. Hardvér je teda takmer dokončený, no plány sú nejasné. Nad tými musia v Cupertine ešte pouvažovať.

Ako sme už uviedli vyššie, Apple pracuje aj na ďalšom produkte, ktorý tento hardvér o pár rokov nahradí a budú ho nakupovať bežní používatelia rovnako, ako napríklad iPhone. Malo by sa jednať o okuliare, ktoré sú dnes vyvíjané pod kódovým označením N421. Zariadenie je však v rannej fáze vývoja a potrvať má ešte dlho, kým sa dostane na trh.

Bloomberg nám dokonca naznačil aj očakávané predaje prvého AR zariadenia od Apple. Podľa odhadov by sa mal rozoslať za prvý rok k zhruba 180 000 zákazníkom, čo je z globálneho hľadiska smiešne číslo. Cena týchto produktov sa dnes pohybuje na úrovni 500-800$. Apple nastaví svoju cenovú politiku na úrovni 1000$+.

Na druhej strane, technologický gigant sa bude zameriavať na kvalitu a schopnosti. V AR headsete máme očakávate dva displeje s vysokým rozlíšením, výkonný procesor a tak isto LiDAR skener či kamery. Jeden z prototypov má mať dokonca aj ventilátor pre aktívne chladenie súpravy, avšak produkcie sa nedočká kvôli príliš vysokej váhe. K jej zníženiu dopomôže aj prítomnosť ľahkých textilných materiálov.

V správe sa uvádza, že produkt bude zameraný na hranie špičkových 3D hier, sledovanie 360-stupňových videí, komunikáciu cez AR a mnoho ďalšieho. Ako sme už spomenuli vyššie, predstavenia sa máme dočkať v priebehu roka 2022. Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslite vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.