Apple Store na 5th Avenue je jeden z najpopulárnejších obchodov kalifornského giganta na svete. Jeho sklenený dizajn a ikonický tvar je skrátka legendárny a každý kto ide okolo sa naň ide pozrieť, pretože ide o veľmi zaujímavú architektúru. Pritom všetkom sa navyše predajňa nachádza v podzemí budovy a kráča sa do nej po obrovských sklenených schodoch. Steve Jobs bol na tento projekt pyšný a keby vedel aký nápad najnovšie dostalo Apple, pravdepodobne by sa mu páčil tiež!

Ikonický Apple Store

Ako asi vieš, jeden z najdôležitejších obchodov Apple je momentálne uzavretý a premiestnený bol o zopár krokov ďalej. Hlavný dôvod je ten, že v ikonickej predajni prebiehajú stavebné práce. Uzatvorený bol už 20. januára, takže sa to pomaly blíži k trom mesiacom. Je viac ako pravdepodobné, že verejnosti svoje vynovené brány otvorí už onedlho, ale nevieme presne kedy to bude. Apple sa pritom rozhodlo, že Apple Store zväčší a to hneď na dvojnásobok jeho pôvodnej veľkosti. Navyše ho kompletne zrekonštruuje a doplní modernejší nábytok a vzhľad tak, aby bol v súlade s ostatnými modernými prevádzkami Apple Store.

- Reklama -

Priestor tu teda nájde omnoho väčšie množstvo produktov, omnoho väčšie množstvo návštevníkov či zamestnancov a pravdepodobne ešte niečo. Niečo, čo bude neobvyklé, ale ako nápad sa veľmi cení. Práve z tohto miesta by sa mohla vysielať stanica Beats 1! Podľa informácií je Beats 1 najmä vďaka Applu najpočúvnejšou rádiovou stanicou na svete a vôbec sa tomu nečudujeme, keďže sa vysiela prakticky pre každého, kto má iPhone. Navyše je výber hudby riadený ľuďmi, nie strojmi a nájdeme tu aj napríklad rôzne relácie, ktoré riadia celkovo tri “tváre” stanice.

Jednou z nich je aj Ebro Darden, ktorý pracuje v súčasnosti priamo z New Yorku. Vysiela zo štúdia, ktoré sa nachádza na Manhattane (časť Chelsea) a po novom by svoje miesto mohol zmeniť práve na 5th Avenue. Apple by mu malo v obchode vytvoriť vlastné miesto s patričným vybavením a podmienkami, aby to všetko fungovalo. Návštevníci obchodu teda okrem produktov budú môcť vidieť aj to, ako sa pracuje v rádiu naživo, teda pokiaľ to Apple urobí. Je to tak 5o na 50 ale už len to, že sa o tom hovorí napovedá tomu, že ide o skorú budúcnosť!

Beats1 - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here