Aktualizácia iOS 10, ktorú Apple verejne sprístupnilo len minulý mesiac sa aj napriek rôznym problémom pri inštalácií či zmeny zaužívaného ovládania systému teší pomerne veľkej obľube, no aj napriek novým funkciám, na ktoré Apple láka používateľov iPhonu je to málo. Zmeniť by sa to mohlo pri ďalších aktualizáciách iOS alebo pri ďalšej vlne predaja iPhonu 7.

iOS 10

Verzia iOS 10, ktorá bola predstavená počas Keynote na jar tohto roka si získala mnoho fanúšikov už od začiatku. Získala však zároveň aj množstvo odporcov, pretože Apple zmenilo pár vecí, ktoré sa používateľom iOS na prvý pohľad nezapáčili.

- Reklama -

Už od prvej verejnej bety, ktorá vyšla niekoľko týždňov po prvej developerskej verzii iOS 10 sme ti prinášali články o zmenách, vylepšeniach, ale aj problémoch v tejto verzii. Od začiatku sa očakávalo, že iOS 10 bude jednou z najlepších verzií operačného systému pre iPhony, iPady a iPody, čo v konečnom dôsledku je čiastočne pravdou. Napriek pár problémom, ktoré sme počas verejného testovania pozorovali, nás neodradilo upustiť od iOS 10 a testovali sme ho naďalej. Ako to už býva, problémy boli skutočne individuálne a to, čo mohli ostatní pozorovať, sme my nespozorovali.

Bolo to takto aj s inštaláciou finálnej verzie iOS 10, ktorá vyšla po uvedení iPhonu 7 a 7 Plus. Či to už bolo na iPhone alebo iPade, inštalácia prebehla bez problémov a verzia iOS na iPade ide ako má, bez závažných problémov. Čo sa týka ďalšej finálnej aktualizácie iOS 10.1, tá by mohla uzrieť svetlo sveta v novembri, keďže momentálne je najnovšie dostupná tretia verejná beta. V nej sa časom dajú očakávať ďalšie vylepšenia riešenia problémov z predchádzajúcej verzie a v neposledom rade aj pridanie novinky v Kamere pre sedmičkové iPhony.

Oficiálne štatistiky Apple potvrdzujú 54% podiel iOS 10 na trhu

Štatistiky úspechu vydania aktualizácie iOS 10, ktoré tento týždeň zverejnila spoločnosť Apple poukazujú na to, že mnohí používatelia sa ešte nerozhodli a stále používajú vyladenejšiu verziu iOS 9.3.5. Čísla potvrdzujú, že iOS 10 beží na 54% všetkých aktívnych iOS  zariadení a v tesnom závese je za ním iOS 9 s 38%. Podiel starších verzií sa zastavili len na 8%. Tieto štatistiky teda nie sú ničím šokujúcim, keďže používatelia 4″ iPhonov 4/4s nemajú možnosť aktualizovať na iOS 10 a tak poslednou verziou pre ich model je iOS 9.3.5. Tieto štatistiky pochádzajú z údajov z App Store.

Pôjdu čísla vyššie?

Dá sa predpokladať, že áno. Keďže väčšina sveta a teda aj Európy sa dostala do prvej vlny zásobovania iPhonu 7 a 7 Plus, podiel iOS 10, ktorý je v týchto iPhonoch predinštalovaný pôjde jednoznačne nahor. To, že Apple nejakým spôsobom donúti používateľov aktualizovať na iOS 10, napr. podporou aplikácií z App Store výlučne na iOS 10, je pravdepodobné. iOS 10 je pohodový systém s novinkami, na ktoré si treba zvyknúť, čo sa časom aj stane. Dúfajme, že ďalších veľkých zmien sa dočkáme ešte v desiatke a nebudeme musieť čakať na iOS 11 v roku 2017.

Zdroj: appleinsider.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -