Recenzie sú úplne bežná súčasť každého e-shopu. Pokiaľ ich má tak je dobre. Pokiaľ nie, môže vyzerať nedôveryhodne. Nie však ak ste najhodnotnejšia spoločnosť na svete. Recenzie na Apple.com už nenapíšete. Apple ich z neznámeho dôvodu zrušilo.

Recenzie na Apple.com už nenapíšete

Na túto nečakanú zmenu prišiel portál AppleInsider. Neskôr o nej informoval aj macrumors. Počas tohto víkendu sa na Apple Online Store udiala zaujímavá zmena, ktorú nikto nečakal a popravde asi ani nepochopil.

- Reklama -

Jablková spoločnosť odobrala zo svojich stránok možnosť hodnotiť a komentovať produkty. Inými slovami tu nenájdete po novom žiadne recenzie a tak sa nedozviete to, čo si o produktoch myslia ich používatelia. Rovnako tak ich nemôžete ani okomentovať a zhodnotiť ani vy.

Na začiatku vznikla teória, že ide len o chybu alebo Apple robilo len nové nastavenie na stránke a tak muselo hodnotenia dočasne skryť. Nie je to ale tak. Recenzie na Apple.com zmizli zrejme navždy. V prvom rade sa už niekoľko dní neobjavili. To by Apple určite nedopustilo, keby nešlo o cielené vypnutie tejto možnosti.

V druhom rade potom táto zmena začala prichádzať aj do iných štátov a ich internetových obchodov. Je teda jasné, že Apple sa rozhodlo urobiť takýto zaujímavý a zároveň aj veľký krok v tomto smere.

Možno veľa „negatívnych“ a neobjektívnych názorov?

Zamýšľali sme sa nad tým, čo spoločnosť viedlo k tomu aby vypla hodnotenie na svojich stránkach. Dospeli sme k názoru, že to urobila preto, lebo sú jednoducho zbytočné.

Po prvé, samotné recenzie sa môžete dočítať kdekoľvek na internete. Tie vám dovolia utvoriť si oveľa lepší názor ako od anonymného používateľa v komentároch. Po druhé je práve anonymita problém.

Je dosť možné, že veľa recenzii napísali práve ľudia, ktorí nikdy žiaden Apple produkt nevlastnili. Medzi iOS a Andoridom sú veľké rozdiely a vo všeobecnosti platí, že sú sa ľudia schopný kvôli tomu kto aký smartfón používa reálne navzájom urážať.

Toto sa mohlo diať aj v komentároch. Výsledkom boli neobjektívne hodnotenia od ľudí, ktorí možno produkty nikdy nedržali ani len v ruke. Možno sa čoskoro dočkáme aj nejakého vyjadrenia zo strany Applu, budeme veľmi zvedaví.

apple recenzia
Recenzie na Apple.com už nenapíšete. Firma ich zrušila.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.