Nehody sa stávajú každý jeden deň a ako iste vieš, častokrát sa rozbije najmä to najdrahšie, čoho oprava je skutočne drahá. Predné sklíčko na iPhone je riadna pálka a je to servis, ktorý zrejme technici riešia pomerne často. Čo ak ale praskne niečo iné? Niečo, čo by si nečakal, že sa vôbec môže rozbiť? Hovoríme teraz o zadnej šošovke fotoaparátu, respektíve sklenenom kryte, ktorý by mal byť vyrobený zo zafírového sklíčka. Zafír-nezafír, prasklo a my sme to dali v PCexpres vymeniť. Ako to dopadlo?

Sklíčko

Sklíčko na prednej strane vie poriadne potrápiť. Najmä jeho oprava, ktorá býva finančne veľmi náročná. Čo však, keď praskne zadné sklíčko? To ktoré kryje fotoaparát? Mne osobne sa to stalo nešťastnou náhodou a veru, poriadne som sa potrápil.

Myslel som si totiž, že vymeniť bude treba celé zadné šasi a to by bol teda drahý špás. Našťastie ma chalani z PCexpres ubezpečili, že sa to dá aj ináč a dá sa vymeniť len prasknuté krycie sklíčko fotoaparátu. oprava nemusí byť tak finančne náročná ako výmena celého zadného krytu. Ako teda takáto výmena prebieha?

- Reklama -

Technik musí v prvom rade rozobrať celý iPhone, do vnútra sa dostane pomocou teplovzdušnej pištole, ktorou rozpustí lepidlo a otvorí telefón. Následne sa musí dostať až ku samotnej šošovke fotoaparátu.

Akonáhle všetko rozoberie a dostane sa ku sklíčku, nastáva problém. Výmena je podľa jeho slov dosť náročná a sám som to pocítil, keď som na telefón musel čakať zhruba 2 hodiny. Nevadí, je to predsalen jemná robota a radšej počkať s tým, že to bude poriadne, ako sa hnať a dostať nedokonalo opravené zariadenie.

Akonáhle sa technikovi podarí vybrať pôvodné sklíčko, nahradí ho novým, ktoré vkladá ako samostatný diel. Už len zmontovať telefón a hotovo, fotoaparát je ako nový. Jediné mínus, ktoré by som možno podotkol je fakt, že človek touto opravou stratí vodeodolnosť. Popravde ale tú stratil už vtedy, keď sklíčko rozbil, nakoľko cez prasklinu sa voda veľmi rýchlo dostane dnu a narobí poriadnu šarapatu.

Cena takejto výmeny sa pohybuje na úrovni 80€. Oproti výmene celého krytu, ktorú nám ponúkali v dvoch konkurenčných servisoch je to teda podľa cenníka PCexpres úspora až o viac ako 200€. Tu už sa oplatí vedieť o možnosti výmeny len daného sklíčka.

Ja osobne som to nevedel a verím tomu, že nie som jediný, komu sa toto stalo a tiež stane (nie, že by som to niekomu želal), no je dobre vedieť, že sa to dá opraviť aj takýmto spôsobom. Na fotkách nižšie si môžeš pozrieť aj to, ako výmena prebiehala.

Na obrázku vidno poškodenie a jeho rozsah. Tento krát to schytalo sklíčko na šošovke fotoaparátu - svetapple.sk
Na obrázku vidno poškodenie a jeho rozsah. Tento krát to schytalo sklíčko na šošovke fotoaparátu – svetapple.sk
Technik musel v prvom rade telefón otvoriť - svetapple.sk
Technik musel v prvom rade telefón otvoriť – svetapple.sk
Takto vyzerá fotoaparát s dvoma šošovkami z vnútornej strany - svetapple.sk
Takto vyzerá fotoaparát s dvoma šošovkami z vnútornej strany – svetapple.sk
Teraz musíme vymeniť tento dielik, za ten druhy. Našťastie ho v PCexpres majú ako samostatný diel a tak netreba meniť celé zadné šasi – svetapple.sk
Výmena prebehla úspešne - svetapple.sk
Výmena prebehla úspešne – svetapple.sk
Môj iPhone 7 Plus je opäť ako nový! :) Ďakujem PCexpres.sk - svetapple.sk
Môj iPhone 7 Plus je opäť ako nový! 🙂 Ďakujem PCexpres.sk – svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.